GConf 1.0 - en to no translation catalogue (350 entries)

en: %u items remain in the cache after cleaning already-synced items older than %u seconds
no: %u oppføringer er i bufferen etter fjerning av allerede-synkroniserte oppføringer eldre enn %u sekunder

en: (no value set)
no: (ingen verdi satt)

en: --break-directory must be used by itself.
no: --break-directory må brukes alene.

en: --break-key must be used by itself.
no: --break-key må brukes alene.

en: --dir-exists option must be used by itself.
no: --dir-exists flagget må brukes alene.

en: --install-schema-file must be used by itself.
no: --install-schema-file må brukes alene.

en: --makefile-install-rule must be used by itself.
no: --makefile-install-rule må brukes alene.

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, or --all-dirs
no: --recursive-list bør ikke brukes sammen med --get, --set, --unset, --all-entries, eller --all-dirs

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs
no: --set-schema bør ikke brukes sammen med --get, --set, --unset, --all-entries, eller --all-dirs

en: /path
no: /sti

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
no: En node har ukjent "type" attributt `%s', ignorerer

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
no: En toppnivå-node i XML-fil `%s' er <%s> i stedet for en <oppføring>, ignorerer

en: Access the config database directly, bypassing server. Requires that gconfd is not running.
no: Aksepter konfigurasjonsdatabasen direkte, går utenom tjeneren. Det kreves at gconfd ikke kjører.

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
no: Feil under innlegging av klient i tjenerlisten, CORBA-feil: %s

en: Adding source `%s'
no: Legger til kilde `%s'

en: Attached schema `%s' to key `%s'
no: Lagt ved schema `%s' til nøkkel `%s'

en: Bad XML node: %s
no: Ugyldig XML-node: %s

en: Bad address `%s'
no: Ugyldig adresse `%s'

en: Bad key or directory name
no: Ugyldig nøkkel eller katalognavn

en: CORBA error: %s
no: CORBA feil: %s

en: Can't add notifications to a local configuration source
no: Kan ikke legge til meldinger til en lokal konfigurasjonskilde

en: Can't get and set/unset simultaneously
no: Kan ikke hente og sette/nullstille samtidig

en: Can't have a period (.) right after a slash (/)
no: Kan ikke ha punktum (.) rett etter en skråstrek (/)

en: Can't have two slashes (/) in a row
no: Kan ikke ha to skråstreker (/) på rad

en: Can't overwrite existing read-only value
no: Kan ikke overskrive eksisterende skrivebeskyttet verdi

en: Can't read from or write to the %s root directory in the address `%s'
no: Kunne ikke lese fra eller skrive til %s-rotkatalogen i adressen `%s'

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address `%s'
no: Kunne ikke lese fra eller skrive til XML-rotkatalogen i adressen `%s'

en: Can't set and get/unset simultaneously
no: Kan ikke sette og hente/nullstille samtidig

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
no: Kan ikke bruke --all-dirs sammen med --get eller --set

en: Can't use --all-entries with --get or --set
no: Kan ikke bruke --all-entries sammen med --get eller --set

en: Can't write to file `%s': %s
no: Kunne ikke skrive til fil `%s': %s

en: Cannot set schema as value
no: Kan ikke sette schema som verdi

en: Car Type: %s
no: Car-type: %s

en: Cdr Type: %s
no: Cdr-type: %s

en: Configuration server couldn't be contacted
no: Konfigurasjonstjeneren kunne ikke kontaktes

en: Corrupt data in configuration source database
no: Korrupt data i konfigurasjonskildedatabasen

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
no: Kunne ikke opprette fil '%s', sannsynligvis fordi den eksisterer

en: Could not lock temporary file '%s': %s
no: Kunne ikke låse midlertidig fil '%s': %s

en: Could not make directory `%s': %s
no: Kunne ikke opprette katalogen `%s': %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
no: Kunne ikke flytte gammel lagret tilstandsfil '%s': %s

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
no: Kunne ikke åpne lagret tilstandsfil '%s' for skriving: %s

en: Could not stat `%s': %s
no: Kunne ikke kjøre stat på `%s': %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
no: Kunne ikke skrive lagret tilstandsfil '%s' fd: %d: %s

en: Couldn't find the %s root directory in the address `%s'
no: Kunne ikke finne %s-rotkatalogen i adressen `%s'

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
no: Kunne ikke finne XML-rotkatalogen i adressen `%s'

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
no: Kunne ikke fortolke CORBA verdi for listeelement

en: Couldn't locate backend module for `%s'
no: Kunne ikke finne backend modul for `%s'

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
no: Kunne ikke forstå CORBA-verdien mottatt i sett-forespørsel etter nøkkel `%s'

en: Couldn't open path file `%s': %s
no: Kunne ikke åpne stifilen `%s': %s

en: Couldn't resolve address for configuration source
no: Kunne ikke finne adresse for konfigurasjonskilde

en: DESCRIPTION
no: BESKRIVELSE

en: Default Value: %s
no: Standardverdi: %s

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
no: Fant ikke car og cdr for XML-parnode

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
no: Forsto ikke XML-node <%s> inne i en XML listenode

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
no: Forsto ikke XML-node <%s> inne i en XML-parnode

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
no: Forsto ikke `%s' (forventet heltall)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
no: Forsto ikke `%s' (forventet flyttall)

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
no: Forsto ikke `%s' (forventet sann eller usann)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
no: Forsto ikke `%s' (ekstra etterslepende tegn)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
no: Forsto ikke `%s' (ekstra "unescaped" ')' funnet inne i par)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
no: Forsto ikke `%s' (ekstra "unescaped" ']' funnet i listen)

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
no: Forsto ikke `%s' (listen må slutte med en ']')

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
no: Forsto ikke `%s' (listen må starte med en '[')

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
no: Forsto ikke `%s' (par må slutte med en ')')

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
no: Forsto ikke `%s' (par må starte med en '(')

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
no: Forsto ikke `%s' (feil antall elementer)

en: Directory operation on key
no: Katalogoperasjon på nøkkel

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
no: Katalog-/filrettigheter for XML-kilde med root %s er: %o/%o

en: Document `%s' has no top level <gconfschemafile> node
no: Dokumentet `%s' har ingen topp-nivå <gconfschemafile> node

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <gconfschemafile>)
no: Dokumentet `%s' har feil type rot-node (<%s>, skulle vært <gconfschemafile>)

en: Document `%s' is empty?
no: Dokument `%s' er tomt?

en: Don't understand type `%s'
no: Forstår ikke type `%s'

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
no: Duplisert oppføring `%s' i `%s', ignorerer

en: Encoded value is not valid UTF-8
no: Kodet verdi er ikke gyldig UTF-8

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
no: Oppføring uten navn i XML-fil `%s', ignorerer

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
no: Feil under assosiering av schema-navn '%s' med nøkkelnavn '%s': %s

en: Error checking existence of `%s': %s
no: Feil ved sjekking av eksisterende `%s': %s

en: Error finding metainfo: %s
no: Feil under søk etter metainfo: %s

en: Error getting default value for `%s': %s
no: Feil under henting av standardverdi for `%s': %s

en: Error getting metainfo: %s
no: Feil under henting av metainfo: %s

en: Error getting schema at '%s': %s
no: Feil under henting av schema ved `%s': %s

en: Error getting value for `%s': %s
no: Feil under henting av verdi for `%s': %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
no: Feil under listing av kataloger i `%s': %s

en: Error listing dirs: %s
no: Feil ved vising av kataloger: %s

en: Error loading some config sources: %s
no: Feil under lasting av noen konfigurasjonskilder: %s

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
no: Feil ved flagg %s: %s.
    Kjør '%s --help' for å se en full liste over tilgjengelige kommandolinjeflagg.

en: Error opening module `%s': %s
no: Feil under åpning av modul `%s': %s

en: Error reading saved state file: %s
no: Feil under lesing av lagret tilstandsfil: %s

en: Error releasing lockfile: %s
no: Feil under løslating av låsfil: %s

en: Error removing dir `%s': %s
no: Feil under fjerning av katalog `%s': %s

en: Error setting schema for `%s': %s
no: Feil under setting av schema for `%s': %s

en: Error setting value for `%s': %s
no: Feil under setting av verdi for `%s': %s

en: Error setting value: %s
no: Feil under setting av verdi: %s

en: Error setting value: %s
no: Feil under setting av verdi: %s

en: Error syncing config data: %s
no: Feil under synkronisering av konfigurasjonsdata: %s

en: Error syncing: %s
no: Feil under synkronisering: %s

en: Error syncing: %s
no: Feil under synkronisering: %s

en: Error unsetting `%s': %s
no: Feil under nullstilling av `%s': %s

en: Error unsetting `%s': %s
no: Feil under nullstilling av `%s': %s

en: Error: %s
no: Feil: %s

en: Exiting
no: Avslutter

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
no: Forventet (%s,%s) par, mottok et par hvor en eller begge verdiene mangler

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
no: Forventet`%s', mottok `%s' for nøkkel %s

en: Expected bool, got %s
no: Forventet boolsk verdi, mottok %s

en: Expected float, got %s
no: Forventet flyttall, mottok %s

en: Expected int, got %s
no: Forventet heltall, mottok %s

en: Expected list of %s, got list of %s
no: Forventet liste av %s, mottok liste av %s

en: Expected list, got %s
no: Forventet liste, mottok %s

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
no: Forventet par av type (%s,%s) mottok type (%s,%s)

en: Expected pair, got %s
no: Forventet par, mottok %s

en: Expected schema, got %s
no: Forventet schema, mottok %s

en: Expected string, got %s
no: Forventet streng, mottok %s

en: FILENAME
no: FILNAVN

en: Failed
no: Feilet

en: Failed reading default value for schema: %s
no: Kunne ikke lese standardverdi for schema: %s

en: Failed to access configuration source(s): %s
no: Kunne ikke aksessere konfigurasjonskilden(e): %s

en: Failed to change to directory '%s' (%s)
no: Feil under skifte til katalog '%s' (%s)

en: Failed to clean up file '%s': %s
no: Feil under opprydding av fil '%s': %s

en: Failed to close file `%s': %s
no: Kunne ikke lukke filen `%s': %s

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
no: Klarte ikke å lukke gconfd loggfil; data ble kanskje ikke lagret riktig (%s)

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
no: Kunne ikke lukke ny lagret tilstandsfil '%s': %s

en: Failed to contact configuration server (a likely cause of this is that you have an existing configuration server (gconfd) running, but it isn't reachable from here - if you're logged in from two machines at once, you may need to enable TCP networking for ORBit)
no: Klarte ikke å kontakte konfigurasjonstjeneren (en sannsynlig årsak er at en eksisterende konfigurasjonstjener (gconfd) kjører, men den kan ikke nås herfra - hvis du er logget inn fra to maskiner samtidig vil du kanskje måtte aktivere TCP for ORBit)

en: Failed to convert object to IOR
no: Kunne ikke konvertere objekt til IOR

en: Failed to create %s: %s
no: Kunne ikke opprette %s: %s

en: Failed to create file `%s': %s
no: Kunne ikke opprette fil `%s': %s

en: Failed to create or open '%s'
no: Kunne ikke opprette eller åpne '%s'

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
no: Feil under oppretting av rør for kommunikasjon med underprosess (%s)

en: Failed to create pipe for communicating with spawned gconf daemon: %s
no: Feil under oppretting av rør for kommunikasjon med underliggende gconf daemon: %s

en: Failed to delete `%s': %s
no: Kunne ikke slette `%s': %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
no: Kunne ikke slette gammel fil `%s': %s

en: Failed to execute child process (%s)
no: Feil under kjøring av underprosess (%s)

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
no: Kunne ikke synkronisere tillegg av klient til lagret tilstandsfil: %s

en: Failed to fork (%s)
no: Feil under kjøring av fork (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
no: Feil under kjøring av fork for underprosess (%s)

en: Failed to get IOR for client: %s
no: Kunne ikke hente IOR for klient: %s

en: Failed to get a lock
no: Fikk ingen lås

en: Failed to get all entries in `%s': %s
no: Fikk ikke alle oppføringene i `%s': %s

en: Failed to get lock for daemon, exiting: %s
no: Feil under leting etter lås for daemon, avslutter: %s

en: Failed to get object reference for ConfigServer
no: Kunne ikke hente objektreferanse for ConfigServer

en: Failed to get value for `%s': %s
no: Kunne ikke hente verdi for `%s': %s

en: Failed to give up lock on XML dir `%s': %s
no: Kunne ikke gi opp lås på XML-katalog `%s': %s

en: Failed to init GConf, exiting
no: Kunne ikke initialisere GConf, avslutter

en: Failed to init GConf: %s
no: Kunne ikke initialisere GConf: %s

en: Failed to launch configuration server: %s
no: Feil under starting av konfigurasjonstjener: %s

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
no: Feil under oppretting av lenke fra '%s' til '%s': %s

en: Failed to load source `%s': %s
no: Kunne ikke lese kilde `%s': %s

en: Failed to log addition of listener (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
no: Klarte ikke å logge tillegg av lytter (%s); vil ikke kunne gjenoprette denne lytteren ved gjenstart av gconfd, noe som vil resultere i upålitelige notifikasjon av konfigurasjonsendringer.

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
no: Klarte ikke å logge tillegg av lytter til gconfd loggfilen; vil ikke kunne legge til lytteren hvis gconfd avslutter eller stenger ned (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
no: Klarte ikke å logge fjerning av lytter i gconfd-loggfilen; kan medføre at lytter legges inn igjen hvis gconfd avsluttes eller maskinen stenges av (%s).

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
no: Klarte ikke å logge fjerning av lytter til loggfil (mest sannsynlig harmløst, kan resultere i at notifikasjon gjenintreffer på uforklarlig vis): %s

en: Failed to move new save state file into place: %s
no: Kunne ikke flytte ny lagret tilstandsfil på plass: %s

en: Failed to open `%s': %s
no: Kunne ikke åpne `%s': %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
no: Klarte ikke å åpne gconfd loggfil; vil ikke kunne gjenopprette lyttere etter nedkjøring av gconfd (%s)

en: Failed to open saved state file: %s
no: Kunne ikke åpne lagret tilstandsfil: %s

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
no: Klarte ikke å lese nok data fra underprosess' rør (%s)

en: Failed to read from child pipe (%s)
no: Feil under lesing fra underrør: (%s)

en: Failed to redirect output or input of child process (%s)
no: Feil under omdirigering av utdata eller indata for underprosess (%s)

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
no: Feil under fjerning av låskatalogen `%s': %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
no: Feil under fjerning av låsfil `%s': %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
no: Kunne ikke endre navn `%s' til `%s': %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
no: Kunne ikke gjenopprette `%s' fra `%s': %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
no: Kunne ikke gjenopprette opprinnelig lagret tilstandsfil som har blitt flyttet til '%s': %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
no: Kunne ikke sette modus på `%s': %s

en: Failed to shut down backend
no: Kunne ikke stenge ned motoren

en: Failed to spawn the config server (gconfd): %s
no: Feil under splitting av konfigurasjonstjeneren (gconfd): %s

en: Failed to stat `%s': %s
no: Kunne ikke kjøre stat på `%s': %s

en: Failed to sync one or more sources: %s
no: Kunne ikke synkronisere en eller flere kilder: %s

en: Failed to unset breakage key %s: %s
no: Kunne ikke nullstille brytningsnøkkel %s: %s

en: Failed to write byte to pipe fd %d so client program may hang: %s
no: Feil under skriving av byte til pipe fd %d; klientprogrammer kan henge: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
no: Feil under skriving av tillegg av klient i lagret tilstandsfil: %s

en: Failed to write file `%s': %s
no: Kunne ikke skrive fil `%s': %s

en: Failure listing entries in `%s': %s
no: Feil under listing av oppføringer i `%s': %s

en: Failure shutting down config server: %s
no: Feil under nedstenging av konfigurasjonstjeneren: %s

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
no: Fatal feil: kunne ikke hente objektreferanse for ConfigDatabase

en: GConf Error: %s
no: GConf Feil: %s

en: GConf server is not in use, shutting down.
no: GConf-tjeneren er ikke i bruk, stenger ned.

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
no: GConf advarsel: feil under listing av par i `%s': %s

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
no: GConf virker ikke uten støtte for dynmiske moduler (gmodule)

en: Get the long doc string for a key
no: Hent lang doc-streng for en nøkkel

en: Get the name of the default source
no: Hent navn på forvalgt kilde

en: Get the name of the schema applied to this key
no: Hent navn på schema som er påført denne nøkkelen

en: Get the short doc string for a key
no: Hent kort doc-streng for en nøkkel

en: Help options
no: Alternativer for hjelp

en: IOR file '%s' not opened successfully, no gconfd located: %s
no: IOR-fil '%s' kunne ikke åpnes, ingen gconfd funnet: %s

en: Ignoring XML node `%s': %s
no: Ignorerer XML-node `%s': %s

en: Ignoring XML node with name `%s': %s
no: Ignorerer XML-node med navn `%s': %s

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
no: Ignorerer ugyldig car fra XML-par: %s

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
no: Ignorerer ugyldig cdr fra XML-par: %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
no: Ignorerer schema-navn `%s', ugyldig: %s

en: Incorrect type for list element in %s
no: Ugyldig type for listeelement i %s

en: Initializing BDB backend module
no: Initialiserer BDB-backend modul

en: Initializing XML backend module
no: Initialiserer XML-backend modulen

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
no: Installert schema `%s' for locale `%s'

en: Integer `%s' is too large or small
no: Heltall `%s' er for stort eller lite

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
no: Ugyldig UTF-8 i locale for schema

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
no: Ugyldig UTF-8 i lang beskrivelse for schema

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
no: Ugyldig UTF-8 i eier for schema

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
no: Ugyldig UTF-8 i kort beskrivelse for schema

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
no: Ugyldig UTF-8 i strengverdi i '%s'

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
no: Ugyldig type (liste, par, eller ukjent) i en listenode

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
no: Nøkkel `%s' listet som schema for nøkkel `%s' lagrer type `%s'

en: Key operation on directory
no: Nøkkeloperasjon på katalog

en: Key/directory may not end with a slash (/)
no: Nøkkel/katalog kan ikke slutte med en skråstrek (/)

en: Launch the config server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
no: Start konfigurasjonstjeneren (gconfd). (Skjer normalt automatisk når det er nødvendig.)

en: List Type: %s
no: Listetype: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
no: Listen inneholder en feilskrevet node (%s, skulle vært %s)

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
no: Listetyp må være en primitiv type: string, int, float eller bool

en: Listener ID %lu doesn't exist
no: Lytter-ID %lu eksisterer ikke

en: Long Desc: %s
no: Lang beskrivelse: %s

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
no: Mangler både car og cdr verdier fra par i XML-fil

en: Missing car from pair of values in XML file
no: Manglende car fra verdipar i XML-fil

en: Missing cdr from pair of values in XML file
no: Manglende cdr fra verdipar i XML-fil

en: Must begin with a slash (/)
no: Må begynne med en skråstrek (/)

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
no: GCONF_CONFIG_SOURCE miljøvariabelen må være satt

en: Must specify a key or keys on the command line
no: Må spesifisere en eller flere nøkler på kommandolinjen

en: Must specify a key or keys to get
no: Må spesifisere en eller flere nøkler som skal hentes

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
no: Må spesifisere et schema-navn fulgt av nøkkelnavnet det skal påføres

en: Must specify a type when setting a value
no: Må spesifisere en type når en verdi settes

en: Must specify alternating keys/values as arguments
no: Må spesifisere vekselvis nøkler/verdier som argumenter

en: Must specify key (schema name) as the only argument
no: Må spesifisere nøkkel (schema navn) som eneste argument

en: Must specify one or more dirs to get key/value pairs from.
no: Det må spesifiseres en eller flere kataloger å hente nøkkel/verdi par fra.

en: Must specify one or more dirs to get subdirs from.
no: Det må spesifiseres en eller flere kataloger som det skal hentes underkataloger fra.

en: Must specify one or more dirs to recursively list.
no: Må spesifisere en eller flere kataloger som skal vises rekursivt.

en: Must specify one or more keys to unset.
no: Det må spesifiseres en eller flere nøkler som skal nullstilles.

en: Must specify some directories to break
no: Må spesifisere kataloger som skal brytes

en: Must specify some keys to break
no: Må spesifisere nøkler som skal brytes

en: Must specify some schema files to install
no: Spesifiser schema filer som skal installeres

en: No "type" attribute for <%s> node
no: Ingen "type" attributt for <%s> node

en: No "value" attribute for node
no: Ingen "verdi" attributt for node

en: No '/' in key `%s'
no: Ingen '/' i nøkkel `%s'

en: No config source addresses successfully resolved, can't load or store config data
no: Kunne ikke slå opp noen adresser for konfigurasjonskilde, kan ikke laste eller lagre konfigurasjonsdata

en: No configuration files found, trying to use the default config source `%s'
no: Ingen konfigurasjonsfiler funnet, forsøker å bruke standard konfigurasjonskilde `%s'

en: No configuration sources in the source path, configuration won't be saved; edit
no: Ingen konfigurasjonskilder i kildestien, konfigurasjonen vil ikke bli lagret; edit

en: No database available to save your configuration
no: Ingen database tilgjengelig for lagring av din konfigurasjon

en: No doc string stored in schema at '%s'
no: Ingen doc-streng lagret i schema ved '%s'

en: No schema known for `%s'
no: Ingen kjente schema for `%s'

en: No schema stored at '%s'
no: Ingen schema lagret i `%s'

en: No such file `%s'
no: Ingen slik fil `%s'

en: No value set for `%s'
no: Ingen verdi satt for `%s'

en: No value to set for key: `%s'
no: Ingen verdi satt for nøkkel: `%s'

en: No writable config sources successfully resolved, may not be able to save some configuration changes
no: Ingen skrivbare konfigurasjonskilder funnet, kan ikke lagre deler av konfigurasjonsendringene

en: OAF parse error: %s
no: OAF fortolkningsfeil: %s

en: OAF problem description: '%s'
no: OAF problembeskrivelse: '%s'

en: OWNER
no: EIER

en: Object Activation Framework error
no: Object Activation Framework feil

en: Opened BerkeleyDB source at root %s
no: Åpnet BerkeleyDB kilde i rot %s

en: Operation not allowed without configuration server
no: Operasjon ikke tillatt uten konfigurasjonstjener

en: Owner: %s
no: Eier: %s

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
no: Parets car-type må være en primitiv type: string, int, float eller bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
no: Parets cdr-type må være en primitiv type: string, int, float eller bool

en: Parse error
no: Feil i tolking

en: Permission denied
no: Tilgang nektet

en: Ping option must be used by itself.
no: Ping flagget må brukes alene.

en: Print all key/value pairs in a directory.
no: Skriv ut alle nøkkel/verdi par i en  katalog.

en: Print all subdirectories and entries under a dir, recursively.
no: Skriv ut alle underkataloger og oppføringer under en katalog, rekursivt.

en: Print all subdirectories in a directory.
no: Skriv ut alle underkataloger i en katalog.

en: Print the value of a key to standard output.
no: Skriv ut verdien for en nøkkel til standard ut.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default config source or set to the empty string to use the default.
no: Installerer schemafiler fra kommandolinjen inn i databasen på riktig måte. GCONF_CONFIG_SOURCE miljøvariabelen må være satt til noe annet enn standardverdien for konfigurasjonskilde eller være tom for at standardverdien skal brukes.

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
no: Streng i sitattegn begynner ikke med et sitattegn

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
no: Streng i anførselstegn slutter ikke med et sitattegn

en: Read error on file `%s': %s
no: Lesefeil på fil `%s': %s

en: Received invalid value in set request
no: Mottok ugyldig verdi i sett-forespørsel

en: Received list from gconfd with a bad list type
no: Mottatt liste fra gconfd med ugyldig listetype

en: Received request to drop all cached data
no: Mottok forespørsel om å slippe alle mellomlagrede data

en: Received request to sync synchronously
no: Mottok forespørsel om å utføre synkron synkronisering

en: Received signal %d, dumping core. Please report a GConf bug.
no: Mottok signal %d, dumper minne. Vennligst send inn en feilrapport for GConf.

en: Received signal %d, shutting down abnormally. Please file a GConf bug report.
no: Mottok signal %d, kjører usikker nedstenging. Vennligst send inn en feilrapport for GConf.

en: Received signal %d, shutting down cleanly
no: Mottok signal %d, stenger ned på riktig måte

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
no: Returner 0 hvis gconfd kjører, 2 hvis ikke.

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
no: Returner 0 hvis katalogen eksisterer, 2 hvis ikke.

en: Returning exception: %s
no: Returnerer unntak: %s

en: SOURCE
no: KILDE

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
no: Schema `%s' spesifisert for  `%s' lagrer en verdi som ikke er for schema

en: Server couldn't resolve the address `%s'
no: Tjener kunne ikke finne adressen `%s'

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
no: Sett en nøkkel til en verdi ok synkroniser. Bruk med --type.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
no: Sett et schema og synkroniser. Bruk med --short-desc, --long-desc, --owner, og --type.

en: Short Desc: %s
no: Kort beskrivelse: %s

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
no: Steng ned gconfd. IKKE BRUK DETTE VALGET UTEN GOD GRUNN.

en: Shutdown error: %s
no: Feil ved nedstenging: %s

en: Shutdown request received
no: Anmodning om nedstenging mottatt

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
no: En klient fjernet seg selv fra GConf-tjeneren uten at den var lagt til.

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
no: Spesifiser en konfigurasjonskilde som skal brukes i stedet for standard sti

en: Specify a schema file to be installed
no: Spesifiser en schema fil som skal installeres

en: Specify a several-line description to go in a schema.
no: Spesifiser en beskrivelse på flere linjer som skal brukes i et schema.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
no: Spesifiser en kort beskrivelse på en halv linje som skal brukes i et schema.

en: Specify the owner of a schema
no: Spesifiser eieren av et schema

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
no: Spesifiser schema-navn fulgt av nøkkelen som schema-navnet skal påføres

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
no: Spesifiser car-type verdi som settes, eller typen for verdien et schema beskriver. Unike forkortelser er OK.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
no: Spesifiser type verdi for cdr-par som settes, eller typen for verdien et schema beskriver. Unike forkortelser er OK.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
no: Spesifiser type listeverdi som settes, eller typen for verdien et schema beskriver. Unike forkortelser er OK.

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
no: Spesifiser typen verdi som settes, eller typen for verdien et schema beskriver. Unike forkortelser er OK.

en: Success
no: Suksess

en: Text contains invalid UTF-8
no: Tekst inneholder ugyldig UTF-8

en: The '/' name can only be a directory, not a key
no: Navnet '/' kan kun være en katalog, ikke en nøkkel

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
no: Utfør en torturtest av en applikasjon ved å sette og tømme en rekke nøkler inne i katalogene fra kommandolinjen.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
no: Utfør en torturtest av en applikasjon ved å sette og tømme en rekke verdier av forskjellige typer for nøkler fra kommandolinjen.

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
no: Prøver å knekke din applikasjon ved å sette ugyldige verdier for nøkkel:
      %s

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
no: Prøver å knekke din applikasjon ved å sette ugyldige verdier for nøkler i katalogen:
      %s

en: Type mismatch
no: Typefeil

en: Unable to open saved state file '%s': %s
no: Kunne ikke åpne lagret tilstandsfil '%s': %s

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
no: Kunne ikke fjerne katalog `%s' fra XML-backend bufferen, fordi den ikke er synkronisert til disk

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
no: Kunne ikke gjenopprette en lytter på adresse '%s', kunne ikke gjøre databaseoppslag

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writeable databases. There are two common causes of this problem: 1) your configuration path file doesn't contain any databases or wasn't found or 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections? As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered.
no: Kunne ikke lagre en verdi i nøkkel '%s', siden konfigurasjonstjeneren ikke har noen skrivbare databaser. Det er to vanlige årsaker til dette problemet: 1) din konfigurasjonssti-fil inneholder ingen databaser, eller ble ikke funnet eller 2) vi har ved en feil opprettet to gconfd-prosesser. Hvis du har to gconfd-prosesser (eller hadde to da den andre ble startet), kan hjelpe å logge ut, drepe alle instanser av gconfd, og logge inn igjen. Kanskje problemet er at du prøvde å bruke GConf fra to maskiner samtidig, og ORBit fremdeles har sin standardkonfigurasjon som ikke tillater eksterne CORBA-forbindelser? Som alltid, sjekk user.* systemloggene for detaljer om problemer som gconfd har støtt på.

en: Unknown OAF error
no: Ukjent OAF feil

en: Unknown error executing child process
no: Ukjent feil under kjøring av underprosess

en: Unloading BerkeleyDB (BDB) backend module.
no: Laster ut BerkeleyDB (BDB) backend-modulen.

en: Unloading XML backend module.
no: Laster ut XML-backend modulen.

en: Unset
no: Nullstill

en: Unset the keys on the command line
no: Nullstill nøklene fra kommandolinjen

en: Unsynced directory deletions when shutting down XML backend
no: Usynkronisert sletting av kataloger under nedstenging av XML-backenden

en: Value at '%s' is not a schema
no: Verdien i '%s' er ikke et schema

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path.
no: Verdi for `%s' satt i en skrivebeskyttet kilde i begynnelsen av din konfigurasjonssti.

en: Value type is only relevant when setting a value
no: Verditypen er kun relevant når en verdi settes

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
no: ADVARSEL: <locale> node har ingen `navn="locale"' attributt, ignorerer

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
no: ADVARSEL: Kunne ikke fortolke standardverdi `%s' for schema (%s)

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
no: ADVARSEL: Ugyldig node <%s> i en <locale> node

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
no: ADVARSEL: Du kan ikke sette en standardverdi for et schema

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
no: ADVARSEL: car_type kan kun være int, float, string eller bool og ikke `%s'

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
no: ADVARSEL: cdr_type kan kun være int, float, string eller bool og ikke `%s'

en: WARNING: empty <applyto> node
no: ADVARSEL: tom <applyto> node

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
no: ADVARSEL: kunne ikke assosiere schema `%s' med nøkkel `%s': %s

en: WARNING: failed to install schema `%s' locale `%s': %s
no: ADVARSEL: kunne ikke installere schema `%s' locale `%s': %s

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
no: ADVARSEL: kunne ikke forstå typenavnet `%s'

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
no: ADVARSEL: gconftool, intern feil, ukjent GConfValueType

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
no: ADVARSEL: ugyldig eller manglende car_type for schema (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
no: ADVARSEL: ugyldig eller manglende list_type for schema (%s)

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
no: ADVARSEL: ugyldig eller manglende type for schema (%s)

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
no: ADVARSEL: list_type kan kun være int, float, string eller bool og ikke `%s'

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
no: ADVARSEL: flere <locale> noder for locale `%s', ignorerer alle etter den første

en: WARNING: no key specified for schema
no: ADVARSEL: ingen nøkkel spesifisert for schema

en: WARNING: node <%s> below <gconfschemafile> not understood
no: ADVARSEL: node <%s> under <gconfschemafile> ikke forstått

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
no: ADVARSEL: node <%s> ikke forstått under <schema>

en: WARNING: node <%s> not understood below <schemalist>
no: ADVARSEL: node <%s> ikke forstått under <schemaliste>

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
no: Holder ikke låsen på filen `%s', men vi burde

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
no: Når en liste settes må du spesifisere en primitiv liste-type

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
no: Når et par settes må du spesifisere en primitiv car-type og cdr-type

en: XML filename `%s' is a directory
no: XML-filnavn `%s' er en katalog

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
no: Du må ha minst en <locale> oppføring i et <schema>

en: You must specify a config source with --config-source when using --direct
no: Du må spesifisere en konfigurasjonskilde med --config-source når du bruker --direct

en: You should use --direct when using a non-default configuration source
no: Du bør bruke --direct når du bruker en annen konfigurasjonskilde enn den forvalgte

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
no: `%c' er et ugyldig tegn i nøkkel/katalog navn

en: attempt to add already-listed OAF directory
no: forsøk på å legge til allerede listet OAF katalog

en: attempt to remove not-listed OAF object directory
no: forsøk på å fjerne ikke listet OAF objekt katalog

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
no: kunne ikke kontakte ORB for å finne eksisterende objektreferanse for gconfd

en: couldn't create directory `%s': %s
no: kunne ikke opprette katalogen `%s': %s

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
no: gconfd kompilert med debugging; forsøker å laste gconf.sh fra kildekatalogen

en: gconftool or other non-gconfd process has the lock file '%s'
no: gconftool eller en annen prosess holder låsfilen '%s'

en: int|bool|float|string|list|pair
no: int|bool|float|string|liste|par

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
no: tolker XML-fil: lister og par kan ikke plasseres inne i et par

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
no: starter (versjon %s), pid %u bruker '%s'
