geany 0.11 - en to be translation catalogue (618 entries)

en:  - A fast and lightweight IDE
be:  - Хуткае лёгкае IDE

en:  commands
be: Каманды

en: "%s" was not found.
be: "%s" не знайдзён.

en: %f will be replaced by the current filename, e.g. test_file.c
    %e will be replaced by the filename without extension, e.g. test_file
be: %f будзе заменены на поўнае імя, напрыклад, test_file.c
    %e будзе заменены на імя файла без расшырэньня, напрыклад, test_file

en: %s (in directory: %s)
be: %s (у дырэкторыі: %s)

en: %s configuration file, edit as you need
be: Файл наладкі %s, зьмяняй як табе трэба

en: (O)Caml source file
be: (O)Caml

en: (built on %s with GTK %d.%d.%d, GLib %d.%d.%d)
be: (збудаваны на %s з GTK %d.%d.%d, GLib %d.%d.%d)

en: (built on %s)
be: (збудаваны на %s)

en: (only inside Geany)
be: (толькі ў Geany)

en: (with BOM)
be: (з BOM)

en: (without BOM)
be: (без BOM)

en: , read-only
be: , толькі чытаць

en: <b>Accessed:</b>
be: <b>Даступаўся:</b>

en: <b>Appearance</b>
be: <b>Выгляд</b>

en: <b>Autocompletion</b>
be: <b>Аўтададатак</b>

en: <b>Behaviour</b>
be: <b>Паводзіны</b>

en: <b>Changed:</b>
be: <b>Зьменены:</b>

en: <b>Display</b>
be: <b>Паказваць</b>

en: <b>Encoding:</b>
be: <b>Знаканабор:</b>

en: <b>Features</b>
be: <b>Свойства</b>

en: <b>Fonts</b>
be: <b>Шрыфты</b>

en: <b>Items</b>
be: <b>Рэчы</b>

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
be: <b>Наладка клявіш</b>

en: <b>Location:</b>
be: <b>Месца:</b>

en: <b>Long line marker</b>
be: <b>Маркёр доўгага радка</b>

en: <b>Misc.</b>
be: <b>Іншае.</b>

en: <b>Modified:</b>
be: <b>Зьменены:</b>

en: <b>New files</b>
be: <b>Новыя файлы</b>

en: <b>Permissions:</b>
be: <b>Дазваленьні:</b>

en: <b>Read-only:</b>
be: <b>Толькі чытаць:</b>

en: <b>Saving files</b>
be: <b>Захаваць файлы</b>

en: <b>Size:</b>
be: <b>Памер:</b>

en: <b>Startup and shutdown</b>
be: <b>Запуск і завяршэньне</b>

en: <b>Tab placement</b>
be: <b>Распалажэньне закладак:</b>

en: <b>Template data</b>
be: <b>Дадзеныя шабленаў</b>

en: <b>Tool paths</b>
be: <b>Шлях да прыладаў</b>

en: <b>Type:</b>
be: <b>Тып:</b>

en: <i>Notice: For all changes you make here to take effect, you need to restart Geany.</i>
be: <i>Заўвага: Усе зьмяненьні якія вы робіце тут патрабуюць перапуск Geany, каб уступіць у сілу.</i>

en: A fast and lightweight IDE
be: Хуткае лёгкае IDE

en: A terminal emulator like xterm, gnome-terminal or konsole (should accept the -e argument)
be: Тэрмінал эмулятар як xterm, gnome-terminal o konsole (павінен прымаць -е аргумэнт)

en: About Geany
be: Пра Geany

en: Action
be: Справа

en: All files
be: Усе файлы

en: Always wrap search and hide the Find dialog
be: Заўсёды пракручваць пошук і хаваць дыялёг пошуку

en: Always wrap search around the document and hide the Find dialog after clicking Find Next/Previous
be: Заўсёды пракручваць пошук і хаваць дыялёг пошуку пасля націсканьня Шукаць Наспупны/Былы

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
be: Адбылася памылка, ці немагчыма атрымаць інфармацыю а файле (г.з. з новага файла).

en: An error occurred while converting the file from UTF-8 in "%s". The file remains unsaved.
    Error message: %s
be: Адбылася памылка пры пераўтварэньні фала з UTF-8 у "%s". Файл застанецца незахаваным.
    Памылка: %s

en: Any unsaved changes will be lost.
be: Усе незахаваныя зьмяненьні зьнікнуць.

en: Appendix
be: Апэндыкс

en: Are you sure you want to reload '%s'?
be: Вы упэўнены што жадаеце загрузіць зноў '%s?'

en: Arrow characters
be: Указальныя літары

en: Assembler source file
be: Асэмблер

en: Automatic completion of often used constructs like if and for
be: Аўтаматычнае дапаўненьне часта выкарыстоўваемых канструкцый 'if' альбо 'for'

en: Automatic completion of open XML tags (includes HTML tags)
be: Аўтаматычна закрываць адчыненыя XML тагі (таксама для HTML)

en: Background
be: Фон

en: Background color:
be: Колер фона:

en: Beep on errors or when compilation has finished
be: Гудок пры памылках, ці на завяршэньне кампіляцыі

en: Bottom
be: Ніз

en: Browser:
be: Браўзэр:

en: Build
be: Пабудаваць

en: Build options
be: Наладкі будоўлі

en: Build:
be: Пабудаваць:

en: Builds the current file (generate an executable file)
be: Будаваць цякучы файл (стварыць запускаемы)

en: Builds the current file with the make tool and the default target
be: Збудаваць цякучы файл выкарыстоўваючы прыладу make.

en: Builds the current file with the make tool and the specified target
be: Збудаваць цякучы файл выкарыстоўваючы прыладу make i указаную цэль

en: C Standard Library
be: Стандартная бібліятэка C

en: C source file
be: C

en: C++ (C Standard Library)
be: C++ (Стандартная бібліятэка)

en: C++ Standard Library
be: C++ Стандартная бібліятэка

en: C++ source file
be: C++

en: C_lose All
be: Зачыніць усе

en: Cannot execute grep tool '%s'; check the path setting in Preferences.
be: Нельга знайсьці прыладу grep '%s' (правер пуць ў Уласьцівасьцях)

en: Cascading StyleSheet
be: CSS

en: Change
be: Зьмяніць

en: Change _Font
be: Зьмяніць шрыфт

en: Change the default font
be: Зьмяніць прадвызначаны шрыфт

en: Chapter
be: Глава

en: Character
be: Літара

en: Characters:
be: Літары:

en: Chinese Simplified
be: Кітайскі спрошчаны

en: Chinese Traditional
be: Кітайскі традыцыйны

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
be: Выберы спэцыяльныя літары са сьпіса ўнізе, і зрабі даблклік на ім,альбо выкарыстай кнопку для устаўкі літары ў пазыцыі курсора.

en: Choose font
be: Выбраць шрыфт

en: Classes
be: Клясы

en: Close
be: Зачыніць

en: Close _dialog
be: Зачыніць дыялёг

en: Close all
be: Зачыніць усе

en: Close the current file
be: Зачыніць цякучы файл

en: Closes all open files
be: Зачыніць усе адкрытыя файлы

en: Color
be: Колер

en: Color Chooser
be: Выбар колеру

en: Command
be: Каманда

en: Comment line(s)
be: Камэнтаваць радок(і)

en: Company name
be: Імя кампаніі

en: Company:
be: Кампанія:

en: Compilation failed.
be: Кампіляцыя скончылася непасьпяхова.

en: Compilation finished successfully.
be: Кампіляцыя скончылася пасьпяхова.

en: Compile
be: Кампіляваць

en: Compile the current file
be: Кампіляваць цякучы файл

en: Compile:
be: Кампіляваць:

en: Compiler
be: Кампілятар

en: Compiles the current file
be: Кампіляваць цякучы файл

en: Compiles the current file into a DVI file
be: Кампіляваць цякучы файл у DVI

en: Compiles the current file into a PDF file
be: Кампіляваць цякучы файл у PDF

en: Compiles the current file using the make tool
be: Кампіляваць цякучы файл выкарыстоўвая прыладу make

en: Complete word
be: Скончыць слова

en: Config file
be: наладкі

en: Configuration directory could not be created (%s).
be: Немагчыма зрабіць наладкавую дырэкторыю (%s).

en: Confirm exit
be: Пацьвярджаць выхад

en: Construct autocompletion
be: Стварыць аўта дапаўненьне

en: Convert Selection to _Lower-case
be: Ператварыць вылучэньне ў ніжні рэгістар

en: Convert Selection to _Upper-case
be: Ператварыць вылучэньне ў верхні рэгістар

en: Convert Selection to lower-case
be: Ператварыць вылучэньне ў ніжні рэгістар

en: Convert Selection to upper-case
be: Ператварыць вылучэньне ў верхні рэгістар

en: Convert and Set to CR (_Mac)
be: Зьмяніць на CR (Mac)

en: Convert and Set to _CR/LF (Win)
be: Зьмяніць на CR/LF (Win)

en: Convert and Set to _LF (Unix)
be: Зьмяніць на LF (Unix)

en: Convert the case of the current selection
be: Ператварыць рэгістар цякучага вылучэньня

en: Could not find terminal '%s' (check path for Terminal tool setting in Preferences)
be: Немагчыма знайсьці тэрмінал '%s' (правер пуць да тэрмінала ў уласьцівасьцях)

en: Could not open directory (%s)
be: Немагчыма адчыніць дырэкторыю (%s)

en: Could not open file %s (%s)
be: Немагчыма адчыніць файл %s (%s)

en: Couldn't find pixmap file: %s
be: Нельга знайсьці pixmap файл: %s

en: Counts the words and characters in the current selection or the whole document
be: Лічыць слава і літары ў вылучаным тэксту альбо ва ўсім дакумэнце

en: Create a new file
be: Зрабiць новы файл

en: Credits
be: Аўтары

en: Custom Date Format
be: Свой фармат даты

en: D source file
be: D

en: DVI creation:
be: Стварэньне DVI

en: DVI preview:
be: Прагляд DVI:

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
be: Фармат даты ня можа быць пераўтвораны (магчыма надта доўгі).

en: Decrease indent
be: Зьменшыць адступ

en: Default encoding:
be: Прадвызначаны знаканабор:

en: Detect by file extension
be: Вызначаць файлы па расшырэньню

en: Detect from file
be: Вызначыць з файла

en: Developer:
be: Распрацоўшчык:

en: Developers
be: Распрацоўшчыкі

en: Diff file
be: Файл змяненняў

en: Directory:
be: Дырэкторыя:

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
be: Забараніць цэтлік мяню (F10 па прадвызначэнню)

en: Disable this option to keep the dialog open.
be: Забарані гэту наладку каб трымаць дыялёг адчыненым.

en: Disabled
be: Забаронены

en: Display the Colour Chooser button in the toolbar
be: Паказваць Вылучыць колер на панэлі прылад

en: Display the Compile and Run buttons in the toolbar
be: Паказваць кнопкі Кампіляваць і Запусьціць на панэлі прылад

en: Display the New, Open, Close, Save and Reload buttons in the toolbar
be: Паказваць Новы, Адкрыць, Закрыць, Захаваць, Пераадкрыць на панэлі прылад

en: Display the Redo and Undo buttons in the toolbar
be: Паказваць Адмяніць адмену і Адмяніць на панэлі прылад

en: Display the Zoom In and Zoom Out buttons in the toolbar
be: Паказваць Павялічыць і Зьменшыць на панэлі прылад

en: Display the line number field and button in the toolbar
be: Паказваць поле перайсьці да радка і кнопку на панэлі прылад

en: Display the quit button in the toolbar
be: Паказваць кнопку Выйсьці на панэлі прылад

en: Display the search field and button in the toolbar
be: Паказваць поле шукаць і кнопку на панэлі прылад

en: Do you really want to quit?
be: Вы ўпэўнены што жадаеце выйсьці?

en: Do you want to reload it?
be: Вы жадаеце загрузіць яго зноў?

en: Do you want to save it before closing?
be: Жадаеш захаваць яго перад зачыненьнем?

en: Docbook source file
be: Docbook

en: Du_plicate Line or Selection
be: Дубліраваць радок ці вылучэньне

en: Duplicate line or selection
be: Дубліраваць радок ці вылучэньне

en: East _Asian
be: Усходне Азіяцкі

en: Editor
be: Рэдактар

en: Editor:
be: Рэдактар:

en: Enable folding
be: Дазволіць фолдінг

en: Ensure new line at file end
be: Забясьпечыць пусты радок у канцы файла

en: Ensures that at the end of the file is a new line
be: Забясьпечыць пусты радок у канцы файла

en: Enter a line number and jump to it.
be: Увядзі нумар радка да перахода.

en: Enter custom options here, all entered text is passed to the make command.
be: Увядзі свае наладкі тут, тэкст будзе перададзены make.

en: Enter the line you want to go to:
be: Увядзі радок да якога жадаеш перайсьці:

en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
be: Ніжэй увядзіце пуць да прылады. Прылады якія вам не патрэбны можаце пакінуць пустымі.

en: Environment
be: Акружэньне

en: Error
be: Памылка

en: Error saving file (%s).
be: Памылка пры захаваньні файла (%s).

en: Error saving file.
be: Памылка пры захаваньні файла.

en: Execute:
be: Выканаць:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
be: Уласна ўкажы тып файла калі ён не адзначыўся па расшырэньню.
    Заўвага: Калі ты вы-бярэш некалькі файлаў усе яны адчыняцца з наданым тыпам.

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
be: Уласна ўкажы тып файла калі ён не адзначыўся па расшырэньню.
    Гэта карысна калі вы ведаеце што знаканабор файла немагчыма вылучыць аўтаматычна Заўвага: Калі ты вы-бярэш некалькі файлаў усе яны адчыняцца з наданым тыпам.

en: Failed to change the working directory to %s
be: Немагчыма замяніць працоўную дырэкторыю на %s

en: Failed to execute %s (make sure it is already built)
be: Немагчыма запусьціць %s (пераканайся што ён створаны)

en: Failed to execute the terminal program
be: Немагчыма запусьціць тэрмінальную праграму

en: Failed to execute the view program
be: Немагчыма запусьціць праграму прагляду

en: Failed to load one or more session files.
be: Немагчыма загрузіць адзін або больш файлаў з прошлай сесіі

en: Failed to view %s (make sure it is already compiled)
be: Немагчыма глядзець %s (пераканайся што ён скампіляваны)

en: Ferite source file
be: Ferite

en: File %s closed.
be: Файл %s зачынены.

en: File %s opened(%d%s).
be: Файл %s адчынены (%d%s).

en: File %s printed.
be: Файл %s надрукаваны.

en: File %s reloaded.
be: Файл %s загружаны зноў.

en: File %s saved.
be: Файл %s захаваны.

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
be: Новыя файлы будуць зьмешчаны зьлева у закладцы файлаў

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
be: Новыя файлы будуць зьмешчаны справа у закладцы файлаў

en: Files
be: Файлы

en: Find
be: Знайсьці

en: Find All
be: Знайсьці ўсё

en: Find Next
be: Шукаць наступны

en: Find Previous
be: Шукаць былы

en: Find Usage
be: Знайсьці выкарыстоўваньне

en: Find _Next
be: Шукаць наступны

en: Find _Previous
be: Шукаць былы

en: Find in F_iles
be: Шукаць у файлах

en: Find in files
be: Знайсьці ў файлах

en: Find the entered text in the current file
be: Знайсьці уведзены тэкст у цякучым файле

en: Fold all
be: Зьвярнуць усе

en: Folds all contractible code blocks
be: Зьвярнуць усе блёкі кода

en: Follow the path of the current file
be: Следаваць за цякучым файлам

en: Font updated (%s).
be: Шрыфт адноўлены (%s).

en: Foreground color:
be: Колер літар:

en: Fortran source file (F77)
be: Fortran (F77)

en: Full_screen
be: Увесь экран

en: Fullscreen
be: Увесь экран

en: Function
be: Функцыя

en: Functions
be: Функцыі

en: General
be: Агульны

en: Go to Line
be: Перайсьці да радка

en: Go to Tag Declaration
be: Перайсьці да аб'явы

en: Go to Tag Definition
be: Перайсьці да рэалізацыі

en: Go to line
be: Перайсьці да радка

en: Go to tag declaration
be: Ісьці да аб'явы

en: Go to tag definition
be: Перайсьці да рэалізацыі

en: Goto matching brace
be: Перайсьці да парнай скобкі

en: Goto to the entered line
be: Перайсьці да ўведзенага радка

en: Grab key
be: Захапіць клявішу

en: Greek characters
be: Грэцкія літары

en: Group:
be: Група:

en: HTML (name)
be: HTML (імя)

en: HTML characters
be: HTML літары

en: HTML source file
be: HTML

en: Here you can change keyboard shortcuts for various actions. Select one and press the Change button to enter a new shortcut, or double click on an action to edit the string representation of the shortcut directly.
be: Тут можна зьмяніць клявішы для розных спраў. Выберы справу і націсьні кнопку Зьмяніць. Вы можаце таксама зьмяніць пісьмовае адлюстраванае.

en: Hide
be: Схаваць

en: Hide sidebar
be: Схаваць сайд-бар

en: Hide toolbar
be: Схаваць панэль прыладаў

en: I_nsert Comments
be: Уставіць камэнтарый

en: Icon size:
be: Памер значкоў:

en: Icon style:
be: Стыль значкоў:

en: Images and text
be: Малюнкі і тэкст

en: Images only
be: Толькі малюнкі

en: In Se_lection
be: У вылучэньні

en: In Sessi_on
be: У сесіі

en: Increase indent
be: Павялічыць адступ

en: Info
be: Інфармацыя

en: Information
be: Інфармацыя

en: Initial Version:
be: Пачатковая вэрсія:

en: Initials of the developer name
be: Ініцыялы распрацоўшчыка

en: Initials:
be: Ініцыялы:

en: Insert "include <...>"
be: Уставіць "include <...>"

en: Insert ChangeLog Entry
be: Уставіць ChangeLog запіс

en: Insert Comments
be: Уставіць камэнтарый

en: Insert Dat_e
be: Уставіць дату

en: Insert File Header
be: Уставіць загаловак файла

en: Insert Function Description
be: Уставіць апісаньне функцыі

en: Insert GPL Notice
be: Уставіць GPL паведамленьне

en: Insert Multiline Comment
be: Уставіць шматрадковы камэнтарый

en: Insert Special HTML Characters
be: Уставіць спэцыяльныя HTML літары

en: Insert date
be: Уставіць дату

en: Inserts a GPL notice (should be done at the beginning of the file)
be: Уставіць GPL паведамленьне (павінна быць зроблена ў пачатку файла)

en: Inserts a description before the current function
be: Уставіць апісаньне перад цякучай функцыяй

en: Inserts a file header at the beginning of the file
be: Уставіць загаловак ў пачатку файла

en: Inserts a multiline comment
be: Уставіць шматрадковы камэнтарый

en: Inserts a typical ChangeLog entry in the current file
be: Уставіць тыпічны радок ChangeLog у цякучы файл

en: Interface
be: Інтэрфэйс

en: Interfaces
be: Інтэрфэйс

en: Invalid directory for find in files.
be: Дрэнная дырэкторыя для пошуку файлаў

en: Invalid filename
be: Благі файл

en: Invert syntax highlighting colours
be: Інвэртаваць колер падсьветкі сынтаксіса

en: Invert the sense of matching, to select non-matching lines.
be: Шукаць не падыходзячыя пад шаблён радкі

en: Japanese
be: Японскі

en: Java source file
be: Java

en: Jump to the entered line number.
be: Перайсьці да ўведзенага радка.

en: Keybindings
be: Прывязкі клявіш

en: Keyboard shortcuts
be: Наладка клявіш

en: Korean
be: Карэйскі

en: LaTeX source file
be: LaTeX

en: Label
be: Метка

en: Large icons
be: Павялічаныя значкі

en: Left
be: Улева

en: License
be: Ліцэнзія

en: Line
be: Рыса

en: Line wrapping
be: Разлучаць радкі

en: Lines:
be: Радкі:

en: Load files from the last session
be: Загрузіць файлы з апошняга сэансу

en: Load virtual terminal emulation at startup
be: Загружаць эмулятар тэрмінала пры старце

en: Local
be: Месны

en: Long line marker color:
be: Колер маркёра доўгага радка:

en: Long line marker:
be: Маркёр доўгага радка:

en: Mac (CR)
be: Max (CR)

en: Macros
be: Макрасы

en: Mail address:
be: Паштовы адрас:

en: Maintainer
be: Падтрымка

en: Make Custom Target
be: Будаваць з make (свая цэль)

en: Make Custom _Target
be: Будаваць з make (свая цэль)

en: Make _Object
be: Будаваць аб'ект

en: Make all
be: Збудаваць усё

en: Make custom target
be: Будаваць з make (свая цэль)

en: Make object
be: Будаваць аб'ект

en: Make:
be: Зрабіць:

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows.
be: Паказваць прабелы кропкамі, табуляцыі стрэлкамі.

en: Match from s_tart of word
be: Падыходзіць з пачатку слова

en: Match only a _whole word
be: Падыходзіць толькі поўнае слова

en: Mathematical characters
be: Матэматычныя літары

en: Members
be: Membres

en: Message window:
be: Акно паведамленьняў:

en: Messages
be: Паведамленьні

en: Methods
be: Мэтады

en: Miscellaneous characters
be: Іншыя літары

en: Module
be: Модуль

en: My
be: Мой

en: New
be: Новы

en: New (with _Template)
be: Новы (з шаблёнам)

en: Next Message
be: Наступнае паведамленьне

en: Next _Message
be: Наступнае паведамленьне

en: Next error
be: Наступная памылка

en: No matches found for '%s'.
be: Супадзеньні не знойдзены для '%s'.

en: No matches found.
be: Супадзеньні ня знойдзены

en: No more build errors.
be: Няма больш памылак

en: No more message items.
be: Няма больш паведамленьняў.

en: No tags found
be: tags ня знойдзены

en: No text to find.
be: Тэкст не знойдзены

en: None
be: Нічога

en: Number of rows to display in the autocompletion list.
be: Колькасьць радкоў для паказу ў сьпісе аўта дадатку.

en: O-Matrix source file
be: O-Matrix

en: Open
be: Адчыніць

en: Open File
be: Адчыніць файл

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette.
be: Адчыніць дыялёг, для вылучэньня колеру з палітры.

en: Open an existing file
be: Адчыніць існуючы файл

en: Open files
be: Адчыніць файлы

en: Opens at startup the files from the last session
be: Адчыняць файлы з апошняга сэансу пры старце

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
be: Адчыніць файл у рэжыме толькі-чытаньне. Калі выбрана больш за адзін файл, усе будуць адчынены ў рэжыме талькі-чытаньне.

en: Other
be: Іншы

en: Other:
be: Другі:

en: Our
be: Наш

en: Owner:
be: Уладальнік:

en: PDF creation:
be: Стварэньне PDF

en: PDF preview:
be: Прагляд PDF:

en: PHP source file
be: PHP

en: Package
be: Пакет

en: Pascal source file
be: Pascal

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
be: Пуць і (магчыма) дадатковыя аргумэнты да браўзэра

en: Path and options for the make tool
be: Пуць і наладкі для прылады make

en: Path to the command for printing files (use %f for the filename).
be: Шлях да каманды для друку (выкарыстоўвай %f у якасьці імя файла).

en: Perl source file
be: Perl

en: Placement of new file tabs:
be: Пазыцыя новых файлаў ў закладцы файлаў

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
be: Калі ласка вызначыце тып файла перад выкарыстоўваньнем гэтай функцыі

en: Preferences
be: Уласьцівасьці

en: Print
be: Друкаваць

en: Print command:
be: Каманда для друку:

en: Prints a vertical line in the editor window at the given cursor position (see below).
be: Паказваць вэртыкальную рысу ў вакне рэдактара ў указанай пазыцыі.(глядзі ніжэй).

en: Prints the current file
be: Друкаваць цякучы файл

en: Process could not be stopped (%s).
be: Немагчыма зрабіць наладкавую дырэкторыю (%s).

en: Process failed (%s)
be: Працэс скончыўся непасьпяхова (%s)

en: Properties
be: Уласьцівасьці

en: Punctuation characters
be: Знакі прыпынку

en: Python source file
be: Python

en: Question
be: Пытаньне

en: Quit Geany
be: Выхад

en: R_eload As
be: Загрузіць зноў як

en: Range:
be: Дыстанцыя:

en: Re_place & Find
be: Замяніць і шукаць

en: Read _Only
be: Талькі _чытаць

en: Read:
be: Чытаць:

en: Recent _Files
be: Нядаўнія файлы

en: Recent files list length:
be: Даўжыня сьпіса апошніх файлаў:

en: Redo
be: Паўтарыць

en: Redo the last modification
be: Адмяніць адмену апошняй мадыфікацыі

en: Reload
be: Загрузіць зноў

en: Reload file
be: Загрузіць зноў

en: Reload symbol list
be: Загрузіць сьпіс сімвалаў зноў

en: Reload the current file from disk
be: Загрузіць цякучы файл з дыска

en: Remove Error _Indicators
be: Выдаліць індыкатары памылак

en: Removes all error indicators in the current document.
be: Выдаліць усе індыкатары памылак у цякучым дакумэнце

en: Removes trailing spaces and tabs and the end of lines
be: Выдаляць завяршаючыя прабелы на канцах радкоў

en: Replace
be: Замяніць

en: Replace All
be: Замяніць усё

en: Replace \\, \t, \n, \r and \uXXXX (Unicode chararacters) with the corresponding control characters.
be: Замяняць \\, \t, \n, \r і \uXXXX (Літары юнікоду) на адпаведныя літары

en: Replace all matches found in the currently selected text
be: Замяніць ўсе знойдзеныя выпадкі ў вылучаным тэксьце

en: Replace tabs by space
be: Зьмяніць табуляцыі на прабелы

en: Replace with:
be: Замяніць на:

en: Replaced text in %u files.
be: Замяніць тэкст у %u файлах.

en: Replaces all tabs in document by spaces.
be: Зьмяніць усе табуляцыі ў дакумэнце на прабелы.

en: Right
be: Справа

en: Rows of autocompletion list:
be: Радкі аўта дадатку:

en: Ruby source file
be: Ruby

en: Run
be: Запусьціць

en: Run (alternative command)
be: Запусьціць (іншы загад)

en: Run or view the current file
be: Выканаць альбо глядзець цякучы файл

en: SQL Dump file
be: SQL

en: Save
be: Захаваць

en: Save A_ll
be: Захаваць усе

en: Save File
be: Захаваць файл

en: Save all
be: Захаваць усе

en: Save all open files
be: Захаваць усе адчыненыя файлы

en: Save the current file
be: Захаваць цякучы файл

en: Save window position and geometry
be: Захаваць пазыцыю вокан і геамэтрыю

en: Saves all open files
be: Захаваць усе адчыненыя файлы

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
be: Захаваць пазыцыю вокан і геамэтрыю, і аднаўляць яе пры старце

en: Scribble
be: Для заметак

en: Scroll on keystroke
be: Пра лістаць уніз пры нажацці клявішы.

en: Scroll on output
be: Пра лістаць вывад

en: Scrollback lines:
be: Пралістаць назад радкі

en: Search failed.
be: Пошук скончыўся непасьпяхова.

en: Search for:
be: Шукаць:

en: Section
be: Сэкцыя

en: See grep's manual page for more information.
be: Глядзі старонку дакумэнтацыі grep для дакладнай інфармацыі

en: Select All
be: Вылучыць усё

en: Select _All
be: Вылучыць усё

en: Set Arguments
be: Усталяваць аргумэнты

en: Set Custom Date Format
be: Усталяваць свой фармат даты

en: Set File_type
be: Усталяваць тып файла

en: Set Includes and Arguments
be: Усталяваць Includes і аргумэнты

en: Set Line E_ndings
be: Усталяваць завяршэньне радка

en: Set _Encoding
be: Усталяваць знаканабор

en: Set encoding:
be: Усталяваць знаканабор:

en: Set filetype:
be: Усталюй тып файла:

en: Set programs and options for compiling and viewing (La)TeX files.
be: Усталяваць праграмы і наладкі дзеля кампіляцыі і прагляду (La)TeX файлаў.

en: Set the commands for building and running programs.
be: Вызначыць каманды для будоўлі і выкананьня праграм.

en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
be: Укажы інфармацыю якую жадаеш выкарыстоўваць у шаблёнах.
    Глядзі дакумэнтацыю калі не ведаеш як працуюць шаблёны.

en: Sets the background color of the text in the terminal widget.
be: Усталяваць колер паперы для тэрмінальнага віджэта.

en: Sets the color of the long line marker
be: Усталяваць колер маркёра доўгага радка

en: Sets the default encoding for newly created files.
be: Вызначыць прадвызначаны знаканабор для новых файлаў

en: Sets the editor font
be: Шрыфт рэдактара

en: Sets the font for the message window
be: Усталяваць шрыфт для вакна паведамленьняў

en: Sets the font for the symbol list
be: Усталяваць шрыфт для сьпісу сімвалаў

en: Sets the font for the terminal widget.
be: Усталяваць шрыфт тэрмінальнага віджэта.

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget.
be: Усталяваць колер тэксту для тэрмінальнага віджэта.

en: Sets the includes and library paths for the compiler and the program arguments for execution
be: Усталяваць includes і library пуці для кампілятара і аргумэнты праграм

en: Sets the path to the shell which should be started inside the terminal emulation.
be: Вызначыць пуць да абалонкі якая павінна запускацца ў тэрмінале

en: Sets the program paths and arguments
be: Усталяваць пуці праграм і аргумэнты

en: Shell script file
be: файл абалонкі

en: Shell:
be: Абалонка:

en: Shortcut
be: Ярлык

en: Show Colour Chooser
be: Вылучыць колер

en: Show Colour Chooser button
be: Паказваць Вылучыць колер

en: Show Compile and Run
be: Паказваць Кампіляваць і Запусьціць

en: Show Goto line field
be: Паказваць Перайсьці да радка

en: Show Message _Window
be: Паказваць вакно паведамленьняў

en: Show Quit button
be: Паказваць кнопку Выйсьці

en: Show Redo and Undo buttons
be: Паказваць Адмяніць адмену і Адмяніць

en: Show Search field
be: Паказваць поле шукаць

en: Show Side_bar
be: Паказваць панэль прыладаў

en: Show Toolbar
be: Паказваць панэль прыладаў

en: Show Zoom In and Zoom Out
be: Паказваць Павялічыць і Зьменшыць

en: Show _Line Numbers
be: Паказваць нумар радка

en: Show _Markers Margin
be: Паказваць _Markers Margin

en: Show _Toolbar
be: Паказваць панэль прыладаў

en: Show _hidden files
be: Паказваць схаваныя файлы

en: Show calltip
be: Паказваць calltip

en: Show editor tabs
be: Паказваць закладкі рэдактара

en: Show file operation buttons
be: Паказваць кнопкі дзеяньняў

en: Show indentation guides
be: Паказваць рукаводства фарматыравання

en: Show line endings
be: Паказваць завяршэньне радка

en: Show macro list
be: Паказваць macro list

en: Show open files list
be: Паказаць сьпіс адчыненых файлаў

en: Show symbol list
be: Паказваць сьпіс сімвалаў

en: Show the line ending character
be: Паказваць літару завяршэньне радка (EOL)

en: Show white space
be: Паказваць прабелы

en: Shows a confirmation dialog on exit.
be: Паказваць пацьвярджаючы дыялёг пры выхадзе.

en: Shows a list of all keyboard shortcuts for Geany.
be: Паказаць сьпіс усіх выкарыстоўваемых клявіш.

en: Shows or hides the Line Number margin.
be: Паказаць/Схаваць нумар радка.

en: Shows or hides the small margin right of the line numbers, which is used to mark lines.
be: Паказаць/Схаваць маленькі margin, які выкарыстоўваецца для вылучэньня радкоў, справа ад нумару радка.

en: Shows small dotted lines to help you to use the right indentation.
be: Паказваць маленькія рысы з кропкамі дапамагаючыя фарматыраванню.

en: Singletons
be: Сінглтоны

en: Small icons
be: Паменшаныя значкі

en: Something very strange is occurred, could not stat %s (%s).
be: Здарылася нешта страннае, немагчыма %s (%s).

en: Special characters
be: Спэцыяльныя літары

en: Specifies the history in lines, which you can scroll back in the terminal widget.
be: Указаць колькі радкоў гісторыі можна пра лістаць у тэрмінале тэрмінале.

en: Specifies the number of files which are stored in the Recent files list.
be: Указаць колькі файлаў трэба паказваць у сьпісе нядаўніх файлаў.

en: Status
be: Стан

en: Status messages
be: Статус паведамленьні

en: Strip trailing spaces
be: Выдаляць завяршаючыя прабелы

en: Structs / Typedefs
be: Struct / Typedef

en: Subsection
be: Падсэкцыя

en: Subsubsection
be: Пад-падсэкцыя

en: Switch to Editor
be: Пераключыцца ў рэдактар

en: Switch to Scribble
be: Пераключыцца ў заметкі

en: Switch to VTE
be: Пераключыцца ў тэрмінал

en: Switch to left document
be: Пераключыцца на левы дакумэнт

en: Switch to right document
be: Пераключыцца на правы дакумэнт

en: Switch to status message list at new message
be: Пераключацца ў вакно паведамленьняў, пры з'з'яўленні новага

en: Switch to the status message tab (in the notebook window at the bottom) if a new status message arrives.
be: Пераключацца ў вакно паведамленьняў, пры з'выпадкі новага.

en: Symbol list:
be: Сьпіс сімвалаў:

en: Symbols
be: Сімвалы

en: Tab Width:
be: Шырыня закладкі

en: Tcl source file
be: Tcl

en: Technical characters
be: Тэхнічныя літары

en: Templates
be: Шаблёны

en: Terminal
be: Тэрмінал

en: Terminal emulation:
be: Эмуляцыя тэрмінала:

en: Terminal font:
be: Шрыфт тэрмінала:

en: Terminal plugin
be: Эмуляцыя тэрмінала

en: Terminal:
be: Тэрмінал:

en: Text only
be: Толькі тэкст

en: The combination '%s' is already used for "%s". Please choose another one.
be: Камбінацыя '%s' ужо выкарыстана для "%s". Калі ласка выбяры іншую.

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
be: Файл "%s" не выглядае як тэкст, альбо яго знаканабор не падтрымліваецца.

en: The file "%s" is not valid %s.
be: Файл "%s" не з'яўляецца сапраўдным %s.

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
be: Файл "%s" будзе надрукаваны выкарыстоўваючы наступную каманду:
    
    %s

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
be: Файл '%s' ужо існуе. Замяніць яго?

en: The file '%s' is not saved.
be: Файл '%s' не захаваны.

en: The file '%s' on the disk is more recent than
    the current buffer.
be: Файл '%s' на дыске больш новы чым
    цякучы буфэр.

en: The following keyboard shortcuts are defined:
be: Вызначаны наступныя клявішы.

en: The long line marker is a thin vertical line in the editor. It helps to mark long lines, or as a hint to break the line. Set this value to a value greater than 0 to specify the column where it should appear.
be: Маркёр доўгага радка - тонкая вэртыкальная рыса ў рэдактары. Яна дапамагае вылучыць доўгія радкі. Каб забараніць пастаўце 0, ці ўкажыце праз колькі літар яна павінна паявіцца

en: The name of the developer
be: імя распрацоўшчыка

en: The width in chars, which one tab character will take
be: Шырыня адной закладкі ў кропках

en: These settings for the virtual terminal emulator widget (VTE) only apply if the VTE library could be loaded.
be: Гэтыя наладкі дзеля віртуальнага тэрмінал эмулятара (VTE). Яны нешта вызначаюць толькі калі VTE бібліятэка ўсталявана.

en: This is Geany %s.
be: Гэта Geany %s.

en: Toggle Messages Window
be: Паказаць/Схаваць акно паведамленьняў

en: Toggle Sidebar
be: Паказаць/Схаваць сайд-бар

en: Toggle line commentation
be: Камэнтаваць/Рас камэнтаваць радок

en: Toggle the symbol list on and off
be: Паказаць/Схаваць сьпіс сімвалаў

en: Toggle the toolbar on and off
be: Паказаць/Схаваць акно прыладаў

en: Toggle the window with status and compiler messages on and off
be: Паказаць/Схаваць акно з паведамленьнямі і статусам кампілятара

en: Toolbar
be: Прылады

en: Tools
be: Прылады

en: Top
be: Верх

en: Translators
be: Перакладчыкі

en: Treat this file as read-only. No changes can be made.
be: Лічыць файл толькі для чытаньня. Зьмяненьні немагчыма зрабіць.

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
be: Пішы тут што жадаеш, выкарыстоўвай для заметак.

en: Type the combination of the keys you want to use for "%s"
be: Цісьні камбінацыю клявіш, якія ты жадаеш выкарыстоўваць для "%s"

en: Type:
be: Тып:

en: U_ncomment Line(s)
be: Рас камэнтаваць радок

en: Uncomment line(s)
be: Рас камэнтаваць радок(і)

en: Undo
be: Вярнуць

en: Undo the last modification
be: Адмяніць апошнюю мадыфікацыю

en: Unfold all
be: Разьвярнуць усе

en: Unfolds all contracted code blocks
be: Разьвярнуць усе блёкі кода

en: Unicode
be: Юнікод

en: Use Custom Date Format
be: Выкарыстоўваць свой фармат даты

en: Use POSIX-like regular expressions. For detailed information about using regular expressions, please read the documentation.
be: Выкарыстоўваць POSIX сталыя выразы. Для дэталёвай інфармацыі па сталым выразам глядзі дакумэнтацыю.

en: Use _escape sequences
be: Выкарыстоўваць пасьлядоўнасьці зьмены

en: Use indicators to show compile errors
be: Выкарыстоўваць індыкатары для памылак кампіляцыі

en: Use white text on a black background.
be: Выкарыстоўваць белы колек на чорным фоне

en: VHDL source file
be: VHDL

en: Version number, which a new file initially has
be: Нумар вэрсіі, які файл мае пачаткова.

en: View DVI File
be: Глядзець DVI

en: View PDF File
be: Глядзець PDF

en: Whether the virtual terminal emulation(VTE) should be loaded at startup. Disable it if you do not need it.
be: Ці трэба Загружаць эмулятар тэрмінала пры старце. Забараніце, калі ён не патрэбен.

en: Whether to beep if an error occured or when the compilation process has finished.
be: Ці трэба гудзець пры памылкі, ці на завяршэньне кампіляцыі.

en: Whether to enable folding the code
be: Ці дазваляць фолдінг кода

en: Whether to execute "cd $path" when you switch between opened files.
be: Ці запускаць "cd $path" пры пераключэньні адчыненых файлаў

en: Whether to scroll to the bottom if a key was pressed.
be: Пра лістаць уніз калі нажаць клявішу.

en: Whether to scroll to the bottom when output is generated.
be: Пракручваць у канец.

en: Whether to use indicators (a squiggly underline) to highlight the lines where the compiler found a warning or an error.
be: Ці выкарыстоўваць індыкатары(падсьветку) для падсьветкі радкоў, калі кампілятар знойдзе папярэджаньне ці памылку.

en: Without encoding
be: Без знаканабору

en: Word Count
be: Лічыць словы

en: Words:
be: Словы:

en: Wrap search and find again?
be: Шукаць зноў с пачатку?

en: Write:
be: Пісаць:

en: XML source file
be: XML

en: XML tag autocompletion
be: XML таг аўта дадатку

en: Zoom In
be: Павялічыць

en: Zoom Out
be: Зьменшыць

en: Zoom in the text
be: Павялічыць тэкст

en: Zoom out the text
be: Зьменшыць тэкст

en: _Build
be: Пабудаваць

en: _Case sensitive
be: З улікам рэгістру

en: _Colour Chooser
be: Выбар колеру

en: _Comment Line(s)
be: Камэнтаваць радок

en: _Compile
be: Кампіляваць

en: _Decrease Indent
be: Зьменшыць адступ

en: _Document
be: _Дакумэнт

en: _Don't save
be: Не захоўваць

en: _East European
be: Усходне Еўрапейскі

en: _Edit
be: Змена

en: _Extended regular expressions
be: Расшыраны сталы выраз

en: _File
be: _Файл

en: _Fixed strings
be: Сталыя радкі

en: _Fold All
be: Зьвярнуць усе

en: _Format
be: Фармат

en: _Go to Line
be: _Ісьці да радка

en: _Grep regular expressions
be: _Шукаць сталы выраз

en: _Help
be: Дапамога

en: _Hide Message Window
be: Схаваць акно паведамленьняў

en: _In Document
be: У дакумэнце

en: _Increase Indent
be: Павялічыць адступ

en: _Input Methods
be: Мэтады уводу

en: _Insert
be: Уставіць дату

en: _Insert "include <...>"
be: Уставіць "include <...>"

en: _Insert Special HTML Characters
be: Уставіць спэцыяльныя HTML літары

en: _Invert search results
be: Шукаць не падыходзячыя

en: _Keyboard Shortcuts
be: _Клявішы

en: _Line Wrapping
be: Разлучыцель радкоў

en: _Make All
be: Будаваць усе

en: _Mark
be: Абазначыць

en: _Middle Eastern
be: Middle Eastern

en: _Next
be: Наступны

en: _Next Error
be: Наступная памылка

en: _Previous
be: Былы

en: _Reload
be: Загрузіць зноў

en: _Replace
be: _Замяніць

en: _Replace Tabs by Spaces
be: Зьмяняць табуляцыю на прабелы

en: _SE & SW Asian
be: SE & SW Asian

en: _Search
be: Шукаць

en: _Search backwards
be: Пошук у адваротным кірунку

en: _Set Includes and Arguments
be: Усталяваць Includes і аргумэнты

en: _Toggle Line Commentation
be: Камэнтаваць/Рас камэнтаваць радок

en: _Tools
be: Прылады

en: _Unfold All
be: Разьвярнуць усе

en: _Unicode
be: Юнікод

en: _Use Auto-indentation
be: Выкарыстоўваць аўтаматычнае фарматаваньне

en: _Use regular expressions
be: _Сталы выраз

en: _View
be: _Выгляд

en: _Website
be: Інтэрнэт _старонка

en: _West European
be: Заходне Еўрапейскі

en: _Word Count
be: Лічыць словы

en: _Write Unicode BOM
be: Пісаць юнікодны BOM

en: developer
be: распрацоўшчык

en: don't load auto completion data (see documentation)
be: не загружаць файлы аўта дапаўненьня (глядзі дакумэнтацыю)

en: don't load terminal support
be: не загружаць падтрымку тэрмінала

en: don't load the previous session's files
be: не загружаць файлы з прошлай сесіі

en: don't open files in a running instance, force opening a new instance
be: не адчыняць файлы ў працуючай праграме, запускаць новую

en: don't show message window at startup
be: Не паказаць акно паведамленьняў пры запуску

en: email address of the developer
be: e-mail адрас распрацоўшчыка

en: filename of libvte.so
be: імя файла libvte.so

en: invisible
be: нябачна

en: language
be: мова

en: runs in debug mode (means being verbose)
be: працаваць у рэжыму адладкі (больш паведамленьняў)

en: selection
be: вылучэньне

en: set initial line number for the first opened file
be: усталяваць пачатковы радок для адчыняемых файлаў

en: show version and exit
be: паказаць вэрсію і выйсьці

en: translation maintainer
be: падтрымка перакладу

en: unknown
be: невядомы

en: untitled
be: без назвы

en: use an alternate configuration directory
be: выкарыстоўваць іншую дырэкторыю налядак

en: whole document
be: увесь дакумэнт
