Geany 0.11 - en to pl translation catalogue (306 entries)

en:  - A fast and lightweight IDE
pl: - Szybkie i lekkie IDE

en: %s (in directory: %s)
pl: %s (w katalogu %s)

en: %s configuration file, edit as you need
pl: plik konfiguracji %s, dostosuj go do swoich potrzeb

en: (O)Caml source file
pl: Plik źródłowy (O)Caml

en: (built on %s with GTK %d.%d.%d, GLib %d.%d.%d)
pl: (zbudowano %s z użyciem GTK %d.%d.%d, GLib %d.%d.%d)

en: (only inside Geany)
pl: (tylko wewnątrz Geany)

en: , read-only
pl: , tylko do odczytu

en: <b>Accessed:</b>
pl: <b>Ostatni dostęp:</b>

en: <b>Appearance</b>
pl: <b>Wygląd</b>

en: <b>Changed:</b>
pl: <b>Ostatnia zmiana:</b>

en: <b>Encoding:</b>
pl: <b>Kodowanie:</b>

en: <b>Fonts</b>
pl: <b>Czcionki</b>

en: <b>Location:</b>
pl: <b>Położenie:</b>

en: <b>Long line marker</b>
pl: <b>Znacznik długiej linii</b>

en: <b>Modified:</b>
pl: <b>Ostatnia modyfikacja:</b>

en: <b>New files</b>
pl: <b>Nowe pliki</b>

en: <b>Read-only:</b>
pl: <b>Tylko do odczytu:</b>

en: <b>Saving files</b>
pl: <b>Zapis plików</b>

en: <b>Sidebar</b>
pl: <b>Boczny panel</b>

en: <b>Size:</b>
pl: <b>Rozmiar:</b>

en: <b>Tab placement</b>
pl: <b>Położenie zakładki</b>

en: <b>Type:</b>
pl: <b>Typ:</b>

en: A fast and lightweight IDE
pl: Szybkie i lekkie IDE

en: A terminal emulator like xterm, gnome-terminal or konsole (should accept the -e argument)
pl: Emulacja terminala takiego jak xterm, gnome-terminal czy konsole (powinien akceptować argument -e)

en: About Geany
pl: O programie

en: Action
pl: Działanie

en: All files
pl: Dowolny

en: Appendix
pl: Dodatek

en: Arabic
pl: Arabski

en: Armenian
pl: Armeński

en: Assembler source file
pl: Pliki źródłowy Assembler

en: Background
pl: Tło

en: Baltic
pl: Bałtycki

en: Beep on errors or when compilation has finished
pl: Sygnał dźwiękowy przy wystąpieniu błędów lub po zakończeniu kompilacji

en: Bottom
pl: Dół

en: Build
pl: Buduj

en: Build options
pl: Opcje budowania

en: Builds the current file (generate an executable file)
pl: Buduje bieżący plik (generuje plik wykonywalny)

en: Builds the current file with the make tool and the default target
pl: Buduje bieżący plik z użyciem narzędzia make i domyślnych parametrów

en: C Standard Library
pl: Standardowa biblioteka C

en: C source file
pl: Plik źródłowy C

en: C++ (C Standard Library)
pl: C++ (Standardowa biblioteka C)

en: C++ Standard Library
pl: Standardowa biblioteka C++

en: C++ source file
pl: Plik źródłowy C++

en: Cascading StyleSheet
pl: Arkusz stylów CSS

en: Celtic
pl: Celtycka

en: Central European
pl: Środkowoeuropejski

en: Change
pl: Zmień

en: Change _Font
pl: Zmień _czcionkę

en: Change the default font
pl: Zmienia domyślną czcionkię

en: Chapter
pl: Rozdział

en: Chinese Simplified
pl: Chiński uproszczony

en: Chinese Traditional
pl: Chiński tradycyjny

en: Choose font
pl: Wybór czcionki

en: Classes
pl: Klasy

en: Close
pl: Zamknij

en: Close all
pl: Zamknij wszystko

en: Close the current file
pl: Zamyka bieżący plik

en: Closes all open files
pl: Zamyka wszystkie otwarte pliki

en: Color
pl: Kolor

en: Color Chooser
pl: Wybór koloru

en: Command
pl: Polecenie

en: Company name
pl: Nazwa firmy

en: Compile
pl: Skompiluj

en: Compile the current file
pl: Kompiluje bieżący plik

en: Compiler
pl: Kompilator

en: Compiles the current file
pl: Kompiluje bieżący plik

en: Compiles the current file into a DVI file
pl: Kompiluje bieżący plik do pliku DVI

en: Compiles the current file into a PDF file
pl: Kompiluje bieżący plik do pliku PDF

en: Config file
pl: Plik konfiguracyjny

en: Configuration directory could not be created (%s).
pl: Nie można utworzyć katalogu konfiguracyjnego (%s).

en: Confirm exit
pl: Potwierdzanie zakończenia programu

en: Could not open file %s (%s)
pl: Nie można otworzyć pliku %s (%s)

en: Couldn't find pixmap file: %s
pl: Nie można odnaleźć pliku z piksmapą: %s

en: Counts the words and characters in the current selection or the whole document
pl: Liczy słowa oraz z znaki w bieżącym zaznaczeniu lub w całym dokumencie

en: Create a new file
pl: Tworzy nowy plik

en: Credits
pl: Zasługi

en: Cyrillic
pl: Cyrylica

en: Cyrillic/Russian
pl: Cyrylica/Rosyjski

en: Cyrillic/Ukrainian
pl: Cyrylica/Ukraiński

en: Default encoding:
pl: Domyślne kodowanie:

en: Developers
pl: Programiści

en: Disabled
pl: Brak

en: Display the line number field and button in the toolbar
pl: Wyświetla pole linii wiersza i przycisk na pasku narzędziowym

en: Display the search field and button in the toolbar
pl: Wyświetla pole szukania i przycisk na pasku narzędziowym

en: Do you really want to quit?
pl:  Czy na pewno chcesz zakończyć program?

en: Docbook source file
pl: Plik źródłowy Docbook

en: Duplicate line or selection
pl: Duplikuj wiersz albo zaznaczenie

en: Editor
pl: Edytor

en: Enable folding
pl: Zwijanie sekcji kodu

en: Enter a line number and jump to it.
pl: Tu wpisz numer wiersza, do którego chcesz przejść.

en: Environment
pl: Środowisko

en: Error
pl: Błąd

en: Error saving file (%s).
pl: Błąd przy zapisywaniu pliku (%s).

en: Error saving file.
pl: Błąd przy zapisywaniu pliku.

en: Execute:
pl: Wykonanie:

en: Failed to execute %s (make sure it is already built)
pl: Nie udało się wykonanie %s (sprawdź czy jest już zbudowany)

en: Failed to execute the terminal program
pl: Nie udało się uruchomić programu terminala

en: File %s closed.
pl: Zamknięto plik %s.

en: File %s opened(%d%s).
pl: Otwarto plik %s (%d%s).

en: File %s printed.
pl: Wydrukowano plik %s.

en: File %s reloaded.
pl: Wczytano ponownie plik %s.

en: File %s saved.
pl: Plik %s został zapisany.

en: Find
pl: Szukaj

en: Find Next
pl: Znajdź następny

en: Find Previous
pl: Znajdź poprzedni

en: Find _Next
pl: Znajdź _następny

en: Find _Previous
pl: Znajdź _poprzedni

en: Find the entered text in the current file
pl: Szuka podanego tekstu w bieżącym pliku

en: Fold all
pl: Zwiń wszystkie

en: Folds all contractible code blocks
pl: Zwija wszystkie sekcje kodu

en: Font updated (%s).
pl: Zaktualizowano czcionkę (%s).

en: Full_screen
pl: _Pełny ekran

en: Fullscreen
pl: Pełny _ekran

en: Function
pl: Funkcja

en: Functions
pl: Funkcje

en: General
pl: Ogólne

en: Georgian
pl: Gruziński

en: Go to line
pl: Przejdź do wiersza

en: Go to tag declaration
pl: Przejdź do deklaracji znacznika

en: Go to tag definition
pl: Przejdź do definicji znacznika

en: Goto to the entered line
pl: Przechodzi do wiersza o określonym numerze

en: Greek
pl: Grecki

en: Group:
pl: Grupa:

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Hebrew Visual
pl: Hebrajski wizualny

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hide sidebar
pl: Ukryj boczny panel

en: Hide toolbar
pl: Ukryj pasek narzędziowy

en: INS
pl: WST

en: I_nsert Comments
pl: Wstaw komentarz

en: Images and text
pl: Napisy i ikony

en: Images only
pl: Tylko ikony

en: Info
pl: Informacja

en: Information
pl: Informacja

en: Initials of the developer name
pl: Inicjały programisty

en: Insert "include <...>"
pl: Wstaw "include <...>"

en: Insert Comments
pl: Wstaw komentarz

en: Inserts a GPL notice (should be done at the beginning of the file)
pl: Wstawia notatkę GPL (należy ją wstawiać na początku pliku)

en: Inserts a description before the current function
pl: Wstawia opis przed bieżącą funkcję

en: Inserts a multiline comment
pl: Wstawia komentarz dłuższy niż jedna linia

en: Inserts a typical ChangeLog entry in the current file
pl: Wstawia typowy wpis dziennika zmian do bieżącego dokumentu

en: Interface
pl: Interfejs

en: Invalid filename
pl: Niepoprawna nazwa pliku

en: Japanese
pl: Japoński

en: Java source file
pl: Plik źródłowy Java

en: Jump to the entered line number.
pl: Przechodzi do podanego numeru wiersza.

en: Keybindings
pl: Skróty klawiszowe

en: Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Korean
pl: Koreański

en: LaTeX source file
pl: Plik źródłowy LaTeX

en: Label
pl: Etykieta

en: Large icons
pl: Duże ikony

en: Left
pl: Lewo

en: License
pl: Licencja

en: Line
pl: Wiersz

en: Load files from the last session
pl: Wczytywanie plików z ostatniej sesji

en: Load virtual terminal emulation at startup
pl: Uruchom emulację terminala przy starcie programu

en: Macros
pl: Makra

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: Makefile
pl: Plik sterujący dla make

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows.
pl: Oznacza spacje za pomocą kropek, a znaki tabulacji strzałkami

en: Match only a _whole word
pl: Tylko całe _wyrazy

en: Members
pl: Członkowie

en: Messages
pl: Komunikaty

en: New
pl: Nowy

en: No matches found for '%s'.
pl: Nie znaleziono tekstu '%s'.

en: No tags found
pl: Nie znaleziono znaczników

en: None
pl: Brak

en: Nordic
pl: Nordycki

en: O-Matrix source file
pl: Plik źródłowy O-Matrix

en: OVR
pl: NDP

en: Open
pl: Otwórz

en: Open File
pl: Otwieranie pliku

en: Open an existing file
pl: Otwiera plik

en: Open files
pl: Otwarte pliki

en: Opens at startup the files from the last session
pl: Przy uruchomieniu programu otwiera wszystkie pliki z poprzedniej sesji

en: Other
pl: Inne

en: Other:
pl: Inni:

en: Owner:
pl: Właściciel:

en: Pascal source file
pl: Plik źródłowy Pascala

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
pl: Ścieżka (oraz ewentualnie dodatkowe parametry) do twojej ulubionej przeglądarki

en: Path and options for the make tool
pl: Ścieżka i opcje dla narzędzi make

en: Perl source file
pl: Plik źródłowy Perl

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Print
pl: Wydrukuj

en: Prints the current file
pl: Drukuje bieżący plik

en: Properties
pl: Właściwości

en: Python source file
pl: Plik źródłowy Python

en: Question
pl: Pytanie

en: Quit Geany
pl: Zamknij Geany

en: Read:
pl: Odczyt:

en: Recent files list length:
pl: Rozmiar listy ostatnio używanych plików:

en: Redo
pl: Ponowienie

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: Reload file
pl: Wczytaj plik ponownie

en: Reload symbol list
pl: Wczytaj ponownie listę symboli

en: Reload the current file from disk
pl: Ponownie wczytuje bieżący plik z dysku

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace tabs by space
pl: Zamiana tabulacji na spacje

en: Replaces all tabs in document by spaces.
pl: Zamienia wszystkie znaki tabulacji na spacje.

en: Right
pl: Prawo

en: Romanian
pl: Rumuński

en: Ruby source file
pl: Plik źródłowy Ruby

en: Run
pl: Uruchom

en: Run (alternative command)
pl: Uruchom (polecenie alternatywne)

en: Run or view the current file
pl: Uruchamia lub włącza podgląd bieżącego pliku

en: SQL Dump file
pl: Zrzut bazy SQL

en: Save
pl: Zapisz

en: Save File
pl: Zapisz plik

en: Save all
pl: Zapisz wszystko

en: Save all open files
pl: Zapisuje wszystkie otwarte pliki

en: Save the current file
pl: Zapisuje bieżący plik

en: Save window position and geometry
pl: Zapisywanie pozycji i wymiarów okna

en: Saves all open files
pl: Zapisuje wszystkie otwarte pliki

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
pl: Zapisuje pozycję i rozmiar okna i wczytuje je przy starcie programu

en: Scribble
pl: Brudnopis

en: Scroll on keystroke
pl: Przewijanie przy _naciśnięciu klawisza

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select _All
pl: Z_aznacz wszystko

en: Set filetype:
pl: Typ pliku:

en: Sets the color of the long line marker
pl: Ustawia kolor znacznika długiej linii

en: Sets the default encoding for newly created files.
pl: Ustawia domyślne kodowanie dla nowo tworzonych plików.

en: Sets the font for the message window
pl: Ustawia czcionkę okno komunikatów

en: Shell script file
pl: Pliki skryptów powłoki

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Show Toolbar
pl: Pasek narzędziowy

en: Show _Line Numbers
pl: Numery wierszy

en: Show _Toolbar
pl: Pasek _narzędziowy

en: Show _hidden files
pl: Wyświetlanie _ukrytych plików

en: Show indentation guides
pl: Wyświetlanie prowadnic

en: Show line endings
pl: Wyświetlanie znaków końca wiersza

en: Show open files list
pl: Wyświetlanie listy otwartych plików

en: Show symbol list
pl: Wyświetlanie listy symboli

en: Show the line ending character
pl: Włącza wyświetlanie znaków końca wiersza

en: Show white space
pl: Wyświetlanie ukrytych znaków

en: Shows a confirmation dialog on exit.
pl: Wyświetla okno dialogowe potwierdzenia przy zamykaniu programu

en: Shows a list of all keyboard shortcuts for Geany.
pl: Wyświetla listę skrótów klawiszowych Geany

en: Shows or hides the Line Number margin.
pl: Wyświetla lub ukrywa numerowanie wierszy na marginesie.

en: Small icons
pl: Małe ikony

en: South European
pl: Południowoeuropejski

en: Specifies the number of files which are stored in the Recent files list.
pl: Określa liczbę plików wyświetlanych w menu "Ostatnie pliki".

en: Status messages
pl: Komunikaty stanu

en: Structs / Typedefs
pl: Struktury / definicje typów

en: Switch to status message list at new message
pl: Przełączanie do listy komunikatów statusu przy nadejściu nowego komunikatu

en: Symbols
pl: Symbole

en: Tcl source file
pl: Plik źródłowy Tcl

en: Templates
pl: Szablony

en: Text only
pl: Tylko napisy

en: Thai
pl: Tajski

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
pl: Plik "%s" zostanie wydrukowany przy pomocy następującego polecenia:
    
    %s

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
pl: Pliki '%s' już istnieje. Czy chcesz go nadpisać?

en: The following keyboard shortcuts are defined:
pl: Zdefiniowano następujące skróty klawiszowe:

en: The name of the developer
pl: Nazwisko programisty

en: The width in chars, which one tab character will take
pl: Szerokość znaku tabulacji wyrażona szerokością jednego znaku standardowego

en: This is Geany %s.
pl: Używasz Geany %s.

en: Toggle the symbol list on and off
pl: Wyświetla lub ukrywa listę symboli

en: Toggle the toolbar on and off
pl: Wyświetla lub ukrywa pasek narzędziowy

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Top
pl: Góra

en: Translators
pl: Tłumacze

en: Treat this file as read-only. No changes can be made.
pl: Przełącza edycję na tryb tylko do odczytu. Nie będzie można dokonać zmian w pliku

en: Turkish
pl: Turecki

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
pl: Wpisuj tu cokolwiek chcesz. W końcu to brudnopis.

en: Undo
pl: Cofnij

en: Unfold all
pl: Rozwiń wszystkie

en: Unfolds all contracted code blocks
pl: Rozwija wszystkie zwinięte sekcje kodu

en: Variables
pl: Zmienne

en: Version number, which a new file initially has
pl: Numer wersji, którą nowy plik będzie wstępnie posiadał

en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: Western
pl: Zachodni

en: Whether to beep if an error occured or when the compilation process has finished.
pl: Uruchamia sygnał dźwiękowy przy wystąpieniu błędów lub po zakończeniu procesu kompilacji

en: Word Count
pl: Ilość słow

en: Write:
pl: Zapis:

en: XML source file
pl: Plik źródłowy XML

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Zoom in the text
pl: Powiększa tekst

en: Zoom out the text
pl: Zmniejsza tekst

en: _Build
pl: Z_buduj

en: _Case sensitive
pl: Rozróżnianie wielkości liter

en: _Compile
pl: _Skompiluj

en: _Document
pl: _Dokument

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _File
pl: _Plik

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Insert "include <...>"
pl: Wstaw "include <...>"

en: _Replace
pl: _Zastąp

en: _Search
pl: _Szukaj

en: _Search backwards
pl: Wyszukiwanie _wstecz

en: _Use regular expressions
pl: Użycie wyrażeń regularnych

en: _View
pl: _Widok

en: _Website
pl: _Strona domowa

en: developer
pl: programista

en: don't show message window at startup
pl: nie pokazuj okna komunikatów przy starcie

en: email address of the developer
pl: adres e-mail programisty

en: filename of libvte.so
pl: nazwa pliku libvte.so

en: invisible
pl: Niewidoczny

en: language
pl: Język

en: selection
pl: zaznaczenie

en: show version and exit
pl: wyświetl informacje o wersji i zakończ program

en: translation maintainer
pl: opiekun tłumaczeń

en: unknown
pl: nieznany

en: untitled
pl: bez nazwy

en: use an alternate configuration directory
pl: użyj innego katalogu konfiguracji

en: whole document
pl: cały dokument
