silky 0.5.3 - en to fi translation catalogue (343 entries)

en: 	--debug-level=N : Enables debugging with level N
fi: 	--debug-level=N Ottaa käyttöön debug -moodin tasolla·N

en: 	-d : Enables debugging with level 0
fi: 	-d·:·Ottaa käyttöön debug -moodin tasolla·0

en: 	-h : Shows this help page
fi: 	-h·:·Näyttää tämän ohjesivun

en: 	-v : Shows the version number
fi: 	-v·:·Näyttää versionumeron

en: 	Error messages are always printed, regardless of debug options.
fi: 	Virheilmoitukset tulostetaan aina huolimatta debug -optioista.

en: 	Supported debug levels: 0,1 and 2
fi: 	Tuetut debug -tasot:·0,1·and·2

en: %d user | %d users
fi[0]: %d käyttäjä
fi[1]: %d käyttäjää

en: %s (%s@%s) changed mode on channel '%s' to %s
fi: %s (%s@%s) asetti kanavalle '%s' moodin %s

en: %s (%s@%s) changed topic for channel %s to '%s'
fi: %s (%s@%s) muutti kanavan '%s' otsikoksi '%s'

en: %s (%s@%s) has joined %s
fi: %s (%s@%s) liittyi kanavalle %s

en: %s (%s@%s) has signed off (%s)
fi: %s (%s@%s) poistui verkosta (%s)

en: %s (%s@%s) invites you to channel %s.
fi: %s (%s@%s) kutsuu sinut kanavalle %s.

en: %s (%s@%s) left %s
fi: %s (%s@%s) poistui kanavalta '%s'

en: %s changed mode for '%s' on '%s' to %s
fi: %s asetti käyttäjälle '%s' kanavalla '%s' moodin %s

en: %s changed mode on channel '%s' to %s
fi: '%s' muutti kanavan '%s' otsikoksi '%s'

en: %s kicked %s from from channel '%s' with reason '%s'.
fi: %s potkaisi käyttäjän %s pois kanavalta '%s'. Syy: '%s'

en: %s kicked me from channel '%s' with reason '%s'.
fi: '%s' potkaisi sinut pois kanavalta '%s' Syy: '%s'

en: %s sent a message of unknown type '%s'
fi: '%s' lähetti tuntematonta tyyppiä '%s' olevan viestin

en: '%s' is now known as '%s'.
fi: Käyttäjän %s nimi on nyt %s.

en: <b>Change passphrase of your key
    </b>
fi: <b>Anna salasanasi
    </b>

en: <b>Change the nickname
    </b>
    Please enter the new nickname:
fi: <b>Vaihda nimeä
    </b>
    Anna uusi nimi:

en: <b>Connect to a server
    </b>
    Select or type the server to connect:
fi: <b>Avaa yhteys palvelimeen
    </b>
    Valitse tai kirjoita palvelimen osoite:

en: <b>Cryptographic key generation</b>
    
    The key generation may take long time, depending
    on the speed of your computer.
fi: <b>Salausavaimen luonti</b>
    
    Avaimen luonti saattaa kestää usean minuutin.

en: <b>Did you know that..</b>
fi: <b>Tiesitkö että...</b>

en: <b>Fingerprint:</b>
fi: <b>Sormenjälki (SHA1)</b>

en: <b>Join a channel
    </b>
    Select or type the channel to join:
fi: <b>Liity kanavalle
    </b>
    Kirjoita tai valitse kanava:

en: <b>Manual key parameters
    </b>
    Please fill in your information, and a passphrase
    to protect the key.
fi: <b>Avaimen parametrit
    <b>
    Täytä tietosi ja salasana jolla avain
    suojataan

en: <b>Nickname:</b>
fi: <b>Lempinimi:</b>

en: <b>Notes:</b>
fi: <b>Muistiinpanoja:</b>

en: <b>Preferences</b>
fi: <b>Asetukset</b>

en: <b>Real name:</b>
fi: <b>Oma nimi:</b>

en: <b>Received a public key. Would you like to accept this key?
    </b>
fi: <b>Palvelimen julkinen avain vastaanotettu. Hyväksytkö avaimen?
    </b>

en: <b>Requested user information:</b>
fi: <b>Käyttäjän tiedot:</b>

en: <b>This is the first time you run Silky. 
    We need to generate cryptographic 
    keys for you.
    </b>
    If you want to modify the key parameters, 
    select manual mode.
fi: <b>Tämä on ensimmäinen kerta kun käytät
    Silkyä. Sinulle täytyy luoda salausavain.
    </b>
    
    Jos haluat muokata avaimen parametrejä,
    valitse manuaalinen moodi.

en: <b>This key is protected with a
    passphrase.
    </b>
    Please enter the passphrase to use
    the key:
fi: <b>Tämä avain on suojattu salasanalla.
    </b>
    
    
    Anna salasana:

en: About Silky
fi: Tietoja ohjelmasta

en: Accept new key?
fi: Hyväksytkö uuden avaimen?

en: Action:
fi: Toiminto:

en: Add Buddy
fi: Lisää kaveri

en: Add buddy
fi: Lisää kaveri

en: Add key
fi: Lisää avain

en: Add new server to the list
fi: Lisää uusi palvelin listaan

en: Add selected channel to the list
fi: Lisää valittu kanava listaan.

en: Add selected person to the list
fi: Lisää valittu henkilö listaan.

en: Add server
fi: Lisää palvelin

en: Add this channel
fi: Lisää kanava

en: Add this person
fi: Lisää henkilö

en: Add this server
fi: Lisää palvelin

en: Apply the changes
fi: Ota asetukset käyttöön

en: Automatic key parameters
fi: Automaattiset parametrit

en: Away
fi: Poissa

en: Background:
fi: Tausta:

en: Banned users
fi: Ei-toivotut käyttäjät

en: Be hyper active
fi: Hyperaktiivinen

en: Block invites
fi: Torju kanavakutsut

en: Block private messages
fi: Torju henkilökohtaiset viestit

en: Buddy List
fi: Kaverilista

en: Busy
fi: Varattu

en: CLEAR, Clears the current text window
fi: CLEAR, Tyhjentää näytön

en: Can not change nickname: Empty nickname not allowed.
fi: Nimeä voi vaihtaa. Tyhjä nimi ei kelpaa.

en: Can not change nickname: That is your current nickname already.
fi: Nimeä ei voi vaihtaa. Sinulla on jo sama nimi käytössä.

en: Can not change nickname: You are not yet connected to server.
fi: Nimeä ei voi nyt vaihtaa. Ei palvelinyhteyttä.

en: Can not connect to the server.
fi: Yhteyttä palvelimeen ei saatu.

en: Can not join the channel.
fi: Kanava on täynnä.

en: Can not join. You are banned from the channel.
fi: Kanavalle ei pääse, sinä olet ei-toivottu henkilö.

en: Can not send a message to the console window.
fi: Tähän ikkunaan ei voi lähettää viestiä.

en: Can not send message at this time.
fi: Viestiä ei voi juuri nyt lähettää.

en: Can not send the file because it is too big.
fi: Tiedosto on liian iso!

en: Can not send the message to the console window.
fi: Konsoli-ikkunaan ei voi lähettää viestiä!

en: Can not send the message. You are not connected to a server.
fi: Viestiä ei voi lähettää. Ei palvelinyhteyttä.

en: Change _nickname
fi: Vaihda _nimi

en: Change nickname
fi: Vaihda nimi

en: Change passphrase
fi: Vaihda salasana

en: Change the nickname
fi: Vaihda _nimi

en: Change the topic
fi: Vaihda otsikkoa

en: Changes your current nickname
fi: Vaihda nimi.

en: Changes your personal modes
fi: Muokkaa henkilökohtaisia asetuksiasi

en: Channel keys
fi: Avaimet

en: Channel list ends.
fi: Kanavalista päättyy.

en: Channel list starts:
fi: Kanavalista alkaa:

en: Channel modes
fi: Kanavan moodit

en: Channels
fi: Kanavat

en: Channels membership:
fi: Liittynyt kanaville:

en: Check the box to enable tips on startup
fi: Valitse tämä jos haluat nähdä ohjeita käynnistettäessä

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Close the query
fi: Sulje ikkuna.

en: Colors
fi: Värit

en: Command %s failed: %s
fi: Komento %s epäonnistui: %s

en: Command failed
fi: Komento epäonnistui

en: Command history depth:
fi: Komentohistorian pituus

en: Commands Available
fi: Tunnetut komennot

en: Confirm
    passphrase:
fi: Anna salasana
    uudelleen:

en: Connect on start
fi: Avaa yhteys käynnistettäessä

en: Connect to a server
fi: Avaa yhteys palvelimeen

en: Connect to server
fi: Avaa yhteys palvelimeen

en: Connected to %s, please wait...
fi: Muodostetaan yhteyttä palvelimeen '%s'...

en: Connected to server:
fi: Avaa yhteys palvelimeen:

en: Connecting to server '%s'...
fi: Muodostetaan yhteyttä palvelimeen '%s'...

en: Connection
fi: Yhteys

en: Connection to server timed out
fi: Yhteys aikakatkaistiin.

en: Connects to a new server
fi: Avaa yhteyden uuteen palvelimeen.

en: Contributors
fi: Avustajat

en: Copy
fi: Kopioi

en: Could not decode received public key.
fi: Vastaanotettua avainta ei voitu avata

en: Could not encode received public key.
fi: Vastaanotettua avainta ei voitu käyttää

en: Credits
fi: Kiitokset

en: Cut
fi: Leikkaa

en: DISCONNECT, Disconnects from server
fi: DISCONNECT - Katkaise palvelinyhteys

en: Details...
fi: Näytä tarkemmin...

en: Developers
fi: Kehittäjät

en: Disconnect from server
fi: Katkaise palvelinyhteys

en: Disconnected from %s. (%s)
fi: Yhteys palvelimeen %s katkaistu. (%s)

en: Disconnecting...
fi: Yhteys katkaistaan...

en: Don't save the settings
fi: Älä tallenna asetuksia

en: Edit list
fi: Muokkaa listaa

en: Edit preferences
fi: Asetukset

en: Edit your preferences
fi: Muokkaa asetuksia

en: Email address:
fi: Sähköposti:

en: Enter the passphrase for your keys
fi: Anna salasanasi

en: Enter your email address. The address is shown to others. You may leave this field empty.
fi: Anna sähköpostiosoitteesi. Osoite näkyy muille käyttäjille. Voit myös jättää kentän tyhjäksi.

en: Enter your name. This is shown to others. You may leave this field empty.
fi: Anna nimesi. Tämä näytetään muille. Voit jättää kentän myös tyhjäksi.

en: Favourite channels
fi: Suosikkikanavat

en: Favourite people
fi: Kaverit

en: Favourite servers
fi: Suosikkipalvelimet

en: Fingerprint
fi: Sormenjälki (SHA1)

en: Fingerprint and babbleprint for the key are:
fi: Avaimen sormenjälki ja babbleprint ovat:

en: First run
fi: Ensimmäinen käynnistyskerta

en: Fonts
fi: Fontit

en: GETKEY <user> Requests for public key of the user.
fi: GETKEY <käyttäjä> Hakee käyttäjän julkisen avaimen.

en: Generating SILC keys...
fi: Luodaan SILC-avaimia...

en: Hide yourself from people not on same channel than you
fi: Henkilö joka ei ole samalla kanavalla ei näe sinua

en: Highlight own nickname
fi: Korosta oma nimi

en: Highlighting
fi: Korostus

en: Hostname
fi: Palvelin:

en: Hostname:
fi: Palvelin:

en: Hyper active
fi: Hyperaktiivinen

en: I have left channel '%s'.
fi: Poistuit kanavalta '%s'.

en: If set then only private message secured with private message keys are delivered
fi: Lähetä vain allekirjoitettuja viestejä.

en: Illegal nickname.
fi: Oma nikki:

en: Incorrect passphrase
fi: Väärä salasana

en: Input box text:
fi: Syöttökenttä

en: Invalid key.
fi: Viallinen avain.

en: Invalid server address.
fi: Virheellinen osoite.

en: Invite
fi: Vain kutsutut

en: JOIN <channel>, joins the channel
fi: JOIN <kanava> - liity kanavalle

en: Join a channel
fi: Liity kanavalle

en: Join channel
fi: Liity kanavalle

en: Join channel?
fi: Liity kanavalle?

en: Joined channel '%s'.
fi: Liityit kanavalle '%s'.

en: Joins a new channel
fi: Liity kanavalle

en: Key generation
fi: Avaimen luonti

en: Key length
fi: Avaimen pituus

en: Key management
fi: Avaintenhallinta

en: Key saved.
fi: Avain talletettu.

en: Known servers
fi: Tunnetut palvelimet

en: LIST, Lists the channels on the server.
fi: LIST - listaa kaikki kanavat

en: Leave the channel
fi: Poistu kanavalta

en: Leaving channel '%s'.
fi: Poistutaan kanavalta '%s'

en: Length of the key
fi: Avaimen pituus

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in 3rd person, like /me jumps)
fi: ME <viesti> - lähettää viestin kanavalle, esim. /me testaa

en: MSG <nickname> <message>, sends a private message to nickname
fi: MSG <käyttäjä> <viesti> - lähettää henkilökohtaisen viestin

en: Manual key parameters
fi: Manuaaliset asetukset

en: Message settings:
fi: Viestin aseukset:

en: Messages
fi: Viestit

en: Mode of '%s' is '%s'.
fi: Kanavan '%s' moodi on '%s'.

en: Mode on '%s' is now '%s'
fi: Kanavan '%s' moodi on '%s'.

en: Modes
fi: Moodit

en: Mute opers
fi: Vaienna operaattorit

en: Mute users
fi: Vaienna käyttäjät

en: My action:
fi: Oma 'action'

en: My nickname:
fi: Oma nikki:

en: My text:
fi: Omat tekstit:

en: N/A
fi: ?

en: NICK <nickname>, sets your nick
fi: NICK <nimi>, asettaa lempinimesi

en: New passphrase confirmation failed
fi: Uuden salasanan tarkistus epäonnistui

en: New passphrase:
fi: Uusi salasana:

en: New query
fi: Avaa keskustelu

en: Nickname
fi: Nikki:

en: Nickname can not be empty.
fi: Nikki ei voi olla tyhjä.

en: Nickname:
fi: Nikki:

en: No help available for that command.
fi: Komennolle ei ole ohjetta.

en: No such command.
fi: Tuntematon komento.

en: No such user.
fi: Tuntematon käyttäjä.

en: No users found.
fi: Ketään ei löytynyt.

en: Non-unicode string received. Cannot display.
fi: Virheellinen merkkijono. Ei voida näyttää ei-utf8 -viestejä.

en: Old passphrase:
fi: Vanha salasana:

en: Online help
fi: Ohjesivu verkossa

en: Open query
fi: Avaa keskustelu

en: Other settings:
fi: Muut asetukset:

en: PART [<channel>], leaves the channel, by default the current one
fi: PART [<kanava>] - poistu kanavalta

en: Passphrase
fi: Salasana

en: Passphrase changed
fi: Salasana vaihdettu

en: Passphrase required
fi: <b>Avaimen käyttöön tarvitaan salasana.</b>

en: Passphrase:
fi: Salasana:

en: Passphrases don't match! Try again.
fi: Salasanat ei täsmää! Yritä uudelleen.

en: Password required for the channel.
fi: Kanava on suojattu salasanalla.

en: Paste
fi: Liitä

en: People
fi: Ihmiset

en: Permission denied. You are not channel founder of channel '%s'.
fi: Kielletty toiminto. Et ole kanavan '%s' perustaja.

en: Permission denied. You are not channel operator of channel '%s'.
fi: Kielletty toiminto. Et ole kanavan '%s' operaattori.

en: Personal information
fi: Omat tiedot

en: Please select a file to send.
fi: Valitse lähetettävä tiedosto.

en: Please wait while generating the key...
fi: Odota, avainta luodaan...

en: Plugin defined commands
fi: Lisäkomennot

en: Port
fi: Portti

en: Preferences
fi: _Asetukset

en: Private
fi: Henkilökohtainen

en: Public key fingerprint:
fi: Julkisen avaimen sormenjälki:

en: QUERY <nickname>, opens up a new private conversation window with someone
fi: QUERY <käyttäjä> - avaa keskustelun käyttäjän kanssa

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server, if any and quits Silky
fi: QUIT [<viesti>], sulkee ohjelman

en: Quit message:
fi: Poistumisviesti:

en: Quits the application
fi: Sulkee ohjelman.

en: Quitting. Thank you for using Silky!
fi: Kiitos kun käytit Silkyä!

en: RAW <command> [arguments], sends given SILC command to the server
fi: RAW <komento> [parametrit] - lähettää komennon palvelimelle

en: Re-enter the passphrase to verify you remember the passphrase
fi: Anna salasanasi uudelleen

en: Ready! Click OK to continue.
fi: Valmis! Paina OK jatkaaksesi.

en: Real name:
fi: Oma nimi:

en: Realname
fi: Oma nimi:

en: Received unknown key type.
fi: Tuntematon avaimen tyyppi.

en: Recent channels
fi: Edelliset kanavat

en: Recent messages
fi: Edelliset viestit

en: Recent servers
fi: Edelliset palvelimet

en: Refresh the settings
fi: Päivitä asetukset

en: Reject watching
fi: Torju seuranta (watch)

en: Rejected the key.
fi: Avain hylätty.

en: Remove Buddy
fi: Poista kaveri

en: Remove selected channel from the list
fi: Poista valittu kanava listalta

en: Remove selected person from the list
fi: Poista valittu henkilö listalta

en: Remove selected server from the list
fi: Poista valittu palvelin listalta

en: Restrict topic
fi: Suojaa otsikko

en: Resume detached session
fi: Palauta tallennettu yhteys.

en: Resumed connection to %s, please wait...
fi: Palautettu yhteys palvelimeen '%s'...

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 706
fi: SERVER <osoite> [<portti>] [<salasana>] - ottaa yhteyden palvelimeen

en: SET [<variable> [<value>]] Gets or sets a config variable
fi: SET [<muuttuja> [<arvo>]] - asettaa tai näytää muuttujan

en: Save the settings
fi: Tallenna asetukset

en: Saves your sessions and quits the application. You can resume the session later
fi: Tallettaa yhteyden ja sulkee ohjelman. Voit palauttaa yhteyden myöhemmin.

en: Search
fi: Etsi

en: Search a channel by name
fi: Etsi kanavan nimellä

en: Search a person by nickname
fi: Etsi henkilön nikillä.

en: Search by name:
fi: Etsi nimellä:

en: Search by nickname:
fi: Etsi nikillä:

en: Search channels
fi: Etsi kanavia

en: Search people
fi: Etsi ihmisiä

en: Secret
fi: Salainen

en: Select font:
fi: Valitse fontti:

en: Select from list:
fi: Valitse listasta:

en: Select the channel you want to add to the list and click Add
fi: Valitse lisättävä kanava ja paina [Lisää].

en: Select the person you want to add to the list and click Add
fi: Valitse lisättävä henkilö ja paina [Lisää].

en: Select the user from the list you want to send a message to:
fi: Valitse henkilö jolle haluat lähettää viestin:

en: Select to specify parameters manually
fi: Valitse tämä jos haluat asettaa parametrit itse

en: Select to use automatic settings
fi: Valitse tämä jos haluat automaattiset parametrit

en: Send
fi: Lähetä

en: Send file
fi: Lähetä tiedosto

en: Send message
fi: Lähetä viesti

en: Send the text
fi: Lähetä teksti

en: Sends a message to someone
fi: Lähettää viestin jollekin.

en: Server address:
fi: Palvelimen osoite:

en: Server information
fi: Palvelimen tiedot.

en: Server messages:
fi: Palvelimen viestit:

en: Servers
fi: Palvelimet

en: Set %s to %s
fi: Aseta %s = %s

en: Set/unset channel as private channel
fi: Aseta kanava yksityiseksi

en: Set/unset channel as secret channel
fi: Aseta kanava salaiseksi

en: Set/unset operator silencing
fi: Aseta operaattorien vaiennus

en: Set/unset that only channel operator or founder may set channel topic
fi: Rajoita otsikon vaihto operaattoreihin

en: Set/unset to reject anyone from watching you
fi: Estä muita tarkkailemasta (watch) sinua

en: Set/unset user silencing
fi: Vaienna käyttäjät

en: Settings
fi: Asetukset

en: Show tip of the day on startup
fi: Näytä vinkki käynnistettäessä

en: Show tips on startup
fi: Näytä vinkki käynnistettäessä

en: Shows information of the server you are currently connected
fi: Näyttää aktiivisen palvelimen tiedot.

en: Shows your personal information
fi: Näyttää omat tietosi.

en: Sign channel actions
fi: Allekirjoita viestit kanavalle

en: Sign channel messages
fi: Allekirjoita viestit kanavalle

en: Sign private actions
fi: Allekirjoita viestit kanavalle

en: Sign private messages
fi: Allekirjoita viestit muille käyttäjille

en: Silky is a secure chat client using the SILC protocol.
fi: Silky on turvallinen SILC-protokollaa käyttävä keskusteluohjelma.

en: Text:
fi: Teksti:

en: That is your current nickname.
fi: Vaihda nykyinen nikkisi.

en: The channel is an invite-only channel and you are not invited.
fi: Kanavalle ei pääse, se on tarkoitettu vain kutsutuille henkilöille.

en: The channel is full.
fi: Kanava on täynnä.

en: The passphrase is used to protect your keys
fi: Anna salasanasi

en: The server did not respond.
fi: Palvelin ei vastaa.

en: There are many people with same nickname, message not sent. Please specify the target.
fi: Usealla käyttäjällä on sama lempinimi käytössä, viestiä ei voitu lähettää.

en: There was an error while connecting to the server.
fi: Yhteyttä palvelimeen ei saatu.

en: There was an unknown error while connecting to the server.
fi: Yhteyttä palvelimeen ei saatu.

en: This key is already saved.
fi: Avain on jo tallennettu.

en: This user is not yet on your buddy list.
fi: Käyttäjä ei ole vielä kaverilistallasi.

en: Timestamp:
fi: Kello:

en: Topic for '%s' is '%s'.
fi: Kanavan '%s' otsikko on '%s'.

en: Topic of '%s' is '%s'.
fi: Kanavan '%s' otsikko on '%s'.

en: Try `/join <channel>'.
fi: Kirjoita /join <kanava>.

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
fi: Kirjoita /HELP <komento> niin saat lisätietoja. Voit myös kokeilla komentoa /HELP -l

en: Type new topic for the channel
fi: Kirjoita uusi otsikko.

en: Type the address of the new server
fi: Kirjoita uuden palvelimen nimi

en: Type the name of the server you want to add to the list and click on Search
fi: Kirjoita etsittävän palvelimen nimi ja paina [Etsi].

en: Type the nickname of the person you want to add to the list and click on Search
fi: Kirjoita etsittävän henkilön nimi ja paina [Etsi].

en: Type the text you want to send
fi: Kirjoita lähetettävä teksti.

en: Unknown option '%s'.
fi: Tuntematon optio '%s'.

en: Usage: %s
fi: Käyttö: %s

en: Usage: %s [-h][-v][-d][--debug-level=N]
fi: Käyttö: %s·[-h][-v][-d][--debug-level=N]

en: User defined commands
fi: Itse määritellyt komennot

en: User information
fi: Käyttäjän tiedot

en: User is not on channel '%s'.
fi: Käyttäjä ei ole kanavalla '%s'.

en: User limit
fi: Käyttäjämäärä

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Visuals
fi: Visuaaliset asetukset

en: WATCH -add <nickname>|-del <nickname> Add or remove user to watch list.
fi: WATCH -add <käyttäjä>|-del <käyttäjä> Lisää tai poista käyttäjä kaverilistaan

en: WHOIS <nickname> Shows available information of given user.
fi: WHOIS <käyttäjä> - näyttää käyttäjän tiedot

en: When set server does not send invite notifications to you
fi: Estä palvelinta lähettämästä notifyjä sinulle.

en: Who is
fi: Käyttäjän tiedot

en: Wordlist for hilight:
    (separate by space)
fi: Korostetut sanat:
    (erota välilyönnillä)

en: You are already connected or connecting. Disconnect first.
fi: Olet jo yhteydessä palvelimeen. Katkaise ensin yhteys.

en: You are already connected to '%s'.
fi: Olet jo kanavalla '%s'.

en: You are already connected.
fi: Olet jo kyseisellä kanavalla.

en: You are already connecting to a server, please wait.
fi: Yhteyttä muodostetaa, odota hetki...

en: You are already on that channel.
fi: Olet jo kyseisellä kanavalla.

en: You are currently connecting to a server, please wait.
fi: Yhteyttä muodostetaan, odota hetki...

en: You are not connected to server.
fi: Ei palvelinyhteyttä.

en: You are not connected.
fi: Ei palvelinyhteyttä.

en: You are not connected. Try /server <host> [<port>]
fi: Ei palvelinyhteyttä. Käytä komentoa /SERVER <osoite> [<portti>]

en: You are not on a channel.
fi: Et ole kanavalla.

en: You are not on any channel.
fi: Et ole millään kanavalla.

en: You are not yet connected to server.
fi: Ei palvelinyhteyttä.

en: You are now known as '%s'.
fi: Nimesi on nyt '%s'

en: You can change away message with profile editor
fi: You can change away message with profile editor.

en: You do not want to talk to yourself.
fi: Et halua jutella itsellesi.

en: You need to enter the name of the server!
fi: Anna palvelimen nimi.

en: You were invited by %s
    (%s@%s)
fi: %s (%s@%s)
    kutsui sinut kanavalle

en: Your fingerprint:
fi: <b>Sormenjälkesi:</b>

en: Your information
fi: Omat tietosi

en: Your name:
fi: Nimesi:

en: Your nickname is now '%s'.
fi: Nimesi on nyt '%s'

en: _Channel
fi: _Kanava

en: _Edit
fi: _Editoi

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Messages
fi: _Viestit

en: _Preferences
fi: _Asetukset

en: _Quit
fi: _Sulje

en: _Servers
fi: _Palvelimet

en: _View
fi: _Näytä
