metacity - en to sr translation catalogue (461 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
sr: “%s“ из базе са подешавањима није исправна комбинација тастера „%s“

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
sr: “%s“ је пронађен у бази подешавања што није исправна вредност за типку која мења понашање тастера миша

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
sr: „%s“ није дозвољена вредност за атрибут focus

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
sr: „%s“ није дозвољена вредност за атрибут resize

en: "%s" is not a valid value for state attribute
sr: „%s“ није дозвољена вредност за атрибут state

en: %d coordinate expressions parsed in %g seconds (%g seconds average)
sr: %d израза координата обрађено за %g секунди (просек %g секунди)

en: %d stored in GConf key %s is not a reasonable number of workspaces, current maximum is %d
sr: %d сачувано у кључу %s у гном подешавањима није разуман број радних површина, тренутни максимум је %d

en: %d stored in GConf key %s is out of range 0 to %d
sr: Вредност %d из кључа „%s“ у гном подешавањима је ван распона од 0 до %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
sr: %g милисекунди за исцртавање оквира једног прозора

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
sr: (Није уграђено) Навигација ради у контексту програма, не и прозора

en: /Windows/Des_ktop
sr: /Прозори/Рад_на површина

en: /Windows/_All docks
sr: /Прозори/_Сва припајања

en: /Windows/_Bottom dock
sr: /Прозори/_Доње припајање

en: /Windows/_Dialog
sr: /Прозори/_Прозорче

en: /Windows/_Left dock
sr: /Прозори/_Лево припајање

en: /Windows/_Modal dialog
sr: /Прозори/_Важно прозорче

en: /Windows/_Right dock
sr: /Прозори/Д_есно припајање

en: /Windows/_Splashscreen
sr: /Прозори/_Уводни екран

en: /Windows/_Top dock
sr: /Прозори/_Горње припајање

en: /Windows/_Utility
sr: /Прозори/_Алатка

en: /Windows/tearoff
sr: /Прозори/откини

en: /_Windows
sr: /_Прозори

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
sr: <%s> геометрија „%s“ није дефинисана

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
sr: <%s> мора бити наведена или геометрија или старији елемент који има геометрију

en: <%s> name "%s" used a second time
sr: <%s> име „%s“ је коришћено по други пут

en: <%s> parent "%s" has not been defined
sr: <%s> старији „%s“ није дефинисан

en: <author> specified twice for this theme
sr: Елемент <author> је наведен два пута у овој теми

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
sr: <button function="%s" state="%s" draw_ops="било шта"/> мора бити наведен за овај стил оквира

en: <copyright> specified twice for this theme
sr: Елемент <copyright> је наведен два пута у овој теми

en: <date> specified twice for this theme
sr: Елемент <date> је наведен два пута у овој теми

en: <description> specified twice for this theme
sr: Елемент <description> је наведен два пута у овој теми

en: <menu_icon function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this theme
sr: <menu_icon function="%s" state="%s" draw_ops="било шта"/> мора бити дефинисан за ову тему

en: <metacity_session> attribute seen but we already have the session ID
sr: <metacity_session> атрибут је примећен али ми већ имамо индетификацију сесије

en: <name> specified twice for this theme
sr: Елемент <name> је наведен два пута у овој теми

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0, however. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true. By default, titlebar_font is unset, causing Metacity to fall back to the desktop font even if titlebar_uses_desktop_font is false.
sr: Низ карактера који описује фонт за насловну линију прозора. Величина из описа ће бити коришћена само ако је опција titlebar_font_size подешена на 0. Такође, ова опција је искључена ако је опцијаtitlebar_uses_desktop_font постављена на „true“. Предефинисано, titlebar_font није подешен, тако да  Метасити користи фонт радне површине чак иако је опција titlebar_uses_desktop_font подешена на „false“.

en: A style called "%s" has not been defined
sr: Стил „%s“ није дефинисан

en: Action on title bar double-click
sr: Акција за дупли клик на траку са насловом

en: Activate window menu
sr: Активирај мени прозора

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
sr: Алфа степен мора бити између 0.0 (невидљиво) и 1.0 (потпуно видљиво), био је %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
sr: Алфа вредност „%s“ у бленди боје није између 0.0 и 1.0

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
sr: Угао мора бити између 0.0 и 360.0, био је %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %ld
sr: Програм је поставио нетачан _NET_WM_PID %ld

en: Arrangement of buttons on the titlebar
sr: Распоред дугмића на линији са насловом

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future metacity versions without breaking older versions.
sr: Распоред дугмића на насловној линији. Вредност треба да буде низ карактера, као на пример „menu:minimize,maximize,close“; две тачке раздвајају леви угао прозора од десног, а дугмићи су раздвојени запетама. Дуплирање дугмића ниједозвољено. Непозната имена дугмића се игноришу тако да дугмићи који у будућности буду додати у метасити не разбију подешавања старијих верзија.

en: Aspect ratio "%s" is unknown
sr: Однос „%s је непознат

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
sr: Атрибут „%s“ је неисправан у елементу <%s> у овом контексту

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
sr: Атрибут „%s“ је поновљен два пута у истом елементу <%s>

en: Automatically raises the focused window
sr: Аутоматски подигни прозор са фокусом

en: Bar
sr: Трака

en: Benchmark
sr: Провера брзине

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
sr: Формат бленде је „blend/bg_color/fg_color/alpha“, „%s“ се не уклапа у тражени формат записа

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
sr: Логичке вредности морају бити „true“ или „false“, а не „%s“

en: Border
sr: Ивица

en: Border "%s" is unknown
sr: Ивица „%s“ је непозната

en: Border-only window
sr: Прозор само са ивицом

en: Bug in window manager:
sr: Грешка у менаџеру прозора:

en: Button Layouts
sr: Распоред дугмића

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
sr: Однос дугмета %g није разуман

en: Button layout test %d
sr: Проба распореда дугмића %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sr: Не могу постојати два draw_ops-а за елемент <button> (тема наводи draw_ops атрибут и <draw_ops> елемент, или наводи два елемента)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sr: Не могу постојати два draw_ops-а за елемент <menu_icon> (тема наводи draw_ops атрибут и <draw_ops> елемент, или наводи два елемента)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sr: Не могу постојати два draw_ops-а за елемент <piece> (тема наводи draw_ops атрибут и <draw_ops> елемент, или наводи два елемента)

en: Cannot specify both button_width/button_height and aspect ratio for buttons
sr: Не могу да подесим и ширину/висину и однос за дугме

en: Class
sr: Класа

en: Clic_k to give focus
sr: Кликни да даш фокус

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). Modifier is expressed as "&lt;Alt&gt;" or "&lt;Super&gt;" for example.
sr: Клик на прозор за време држања ове типке ће преместити прозор (леви клик), подићи прозор (средњи клик) или приказати мени прозора (десни клик). Типка је може бити „&lt;Алр&gt;“ или „&lt;Super&gt;“, на пример.

en: Close Window
sr: Затвори прозор

en: Close a window
sr: Затвоти прозор

en: Commands to run in response to keybindings
sr: Команда коју треба покренути као одговор на притисак тастера

en: Constant "%s" has already been defined
sr: Константа „%s“ је већ дефинисана

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
sr: Израз са координатама садржи непознати оператор на почетку овог текста: „%s“

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
sr: Израз координата садржи карактер „%s“ што није дозвољено

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
sr: Израз координата садржи децимални број „%s“ што не може бити обрађено

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
sr: Израз координата садржи цели број „%s“ што не може бити обрађено

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
sr: Израз са координатама нема ни један оператор или операнд

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
sr: Израз са координарама је завршио са оператором уместо са операндом

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
sr: Израз са координатама има затворене заграде без отворених заграда

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
sr: Израз са координатама има отворене заграде без затворених заграда

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
sr: Израз са координарама има операнд где је очекиван оператор

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
sr: Израз са координатама има непознату променљиву или константи „%s“

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
sr: Израз са координатама има оператор „%s“ где је очекиван операнд

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
sr: Израз са координатама има оператор „%c“, а затим оператор „%c“ без опеанда између

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer, this is really a Metacity bug, but are you sure you need a huge expression like that?
sr: Обрађивач израза са координатама је препунио свој багер, што је велика грешка у метаситију, али да ли стебаш сигурни да вам треба толики израз?

en: Coordinate expression results in division by zero
sr: Израз са координатама води дељењу са нулом

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
sr: Израз са координатам покушава да користи оператор остатка при дељењу за децимални број

en: Coordinate expression was empty or not understood
sr: Израз са координатама је био празан или неразумљив

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
sr: Нисам могао да добијем избор менаџера прозора на приказу %d еркана „%s“

en: Could not create directory '%s': %s
sr: Нисам могао да направим директоријум „%s“: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
sr: Нисам могао да пронђем тему! Проверите се да %s постоји и да садржи уобичајне теме.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
sr: Нисам могао да отворим датотеку сесије „%s“ за упис: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
sr: Нисам могао да обрадим „%s“ као децимални број

en: Could not parse "%s" as an integer
sr: Нисам могао да издвојим „%s“ као целобројну вредност

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
sr: Нисам могао да обрадим алфа вредност „%s“ у бленди боје

en: Could not parse color "%s"
sr: Нисам могао да обрадим боју „%s“

en: Could not parse font description "%s" from GConf key %s
sr: Нисам могао да обрадим опис „%s“ из кључа %s у гном подешавањима

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
sr: Нисам могао да обрадим фактор сенке „%s“ у осенченој боји

en: Could not release screen %d on display "%s"
sr: Нисам могао да испустим приказ %d на екрану „%s“

en: Current theme
sr: Тренутна тема

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
sr: Временски период у милисекундама за аутоматско подизање прозора

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
sr: Одређује да ли програми или систем могу да пусте звучне сигнале; може се користити уз „визуелне звуке“ ради дозвољавања тихих звукова.

en: Dialog Box
sr: Прозорче

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
sr: Нисам разумео стрелицу „%s“ у елементу <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
sr: Нисам могао да разумем део боје „%s“ у спецификацији боје

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
sr: Нисам разумео тип попуњавања површине „%s“ у елементу <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
sr: Нисам разумео сенку „%s“ у елементу <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
sr: Нисам разумео стање „%s“ у елементу <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
sr: Нисам могао да разумем стање „%s“ у спецификацији боје

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
sr: Нисам разумео водеће карактере „%s“ у низу карактера „%s“

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
sr: Нисам разумео вредност „%s“ као тип градијента

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
sr: Искључи лоше могућности које су обавезне за старе или лоше програме

en: Distance "%s" is unknown
sr: Удаљеност „%s“ је непозната

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
sr: Нацртао је %d оквира за %g клијентских секунди (%g милисекунди по оквиру) и %g секунди времена на зидном часовнику укључујући и ресурсе Икс сервера (%g милисекунди по оквиру)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
sr: Елемент <%s> није дозвољен испод <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
sr: Елемент <%s> није дозвољен унутар <%s> елемента

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
sr: Елемент <%s> није дозвољен унутар елемента <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
sr: Елемент <%s> није дозвољен унутар елемената distance, border и aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
sr: Елемент <%s> није дозвољен унутар елемената операција цртања

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
sr: Елемент <%s> није дозвољен унутар елемената name, author, date и description

en: Enable Visual Bell
sr: Омогући визуелне звуке

en: Error %d was expected but %d given
sr: Очекивана је грешка %d, али је дата %d

en: Error closing session file '%s': %s
sr: Грешка приликом затварања датотеке сесије '%s': %s

en: Error launching metacity-dialog to ask about killing an application: %s
sr: Грешка приликом покретања metacity-dialog због упита о убијању програма „%s“

en: Error launching metacity-dialog to print an error about a command: %s
sr: Грешка приликом покретања metacity-dialog програма због штампања грешке о команди: %s

en: Error launching metacity-dialog to warn about apps that don't support session management: %s
sr: Грешка приликом покретања metacity-dialog ради упозорења о програмима који не подржавају менаџер сесија: %s

en: Error loading theme: %s
sr: Грешка приликом учитавања теме: %s

en: Error not expected but one was returned: %s
sr: Грешка није очекивана, али је враћена: %s

en: Error reading from dialog display process: %s
sr: Грешка приликом читања из прозорчета процеса: %s

en: Error setting name for workspace %d to "%s": %s
sr: Грешка приликом постављања имена за радну површину %d у „%s“: %s

en: Error setting number of workspaces to %d: %s
sr: Грешка приликом постављања броја радних површина на %d: %s

en: Error was expected but none given
sr: Очекивана је грешка, али она није дата

en: Error writing session file '%s': %s
sr: Грешка приликом уписа у датотеку сесије '%s': %s

en: Failed to a open connection to a session manager, so window positions will not be saved: %s
sr: Нисам успео да отворим конекцију ка менаџеру сесије, тако да положаји прозора неће бити сачувани: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
sr: Нисам успео да fdopen() датотеку са историјатом %s: %s

en: Failed to get hostname: %s
sr: Нисам успео да сазнам име компјутера: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
sr: Нисам успео да учитам тему „%s“: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
sr: Нисам успео да отворим X Window System  екран „%s“

en: Failed to open debug log: %s
sr: Нисам успео да отворим историјат грешака: %s

en: Failed to parse message "%s" from dialog process
sr: Нисам успео да издвојим поруку „%s“ из прозорчета процеса

en: Failed to parse saved session file: %s
sr: Нисам успео да обрадим сачувану датотеку сесије: %s

en: Failed to read saved session file %s: %s
sr: Нисам успео да прочитам сачувану датотеку сесије %s: %s

en: Failed to read theme from file %s: %s
sr: Нисам успео да прочитам тему из датотеке %s: %s

en: Failed to restart: %s
sr: Нисам успео да се поново покренем: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
sr: Нисам успео да прочитам директоријум тема: %s

en: Fake menu item %d
sr: Лажна ставка менија %d

en: Fatal IO error %d (%s) on display '%s'.
sr: Кобна грешка са излазом/улазом: %d (%s) на екрану „%s“.

en: Focus behavior:
sr: Понашање фокуса:

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
sr: Приморавањем програма на излаз ћете изгубити све несачуване измене.

en: Frame geometry does not specify size of buttons
sr: Геометрија оквира не подешава величину дугмића

en: Frame style already has a button for function %s state %s
sr: Стил оквира већ има дугме са функцијом %s и стањем %s

en: Frame style already has a piece at position %s
sr: Стил оквира цећ има део на позицји %s

en: GConf key "%s" is set to an invalid type
sr: Кључ „%s“ у гном подешавањима је подешен на непрописни тип

en: GConf key '%s' is set to an invalid value
sr: Кључ „%s“ у гном подешавањима је подешен на непрописну вредност

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
sr: Спецификација ГТК боје мора имати наведено стање у загради, на пример gtk:fg[NORMAL] где је NORMAL стање; не могу да обрадим „%s“

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
sr: Спецификација ГТК боје мора имати наведено стање у загради, на пример gtk:fg[NORMAL] где је NORMAL стање; не могу да обрадим „%s“

en: Gradients should have at least two colors
sr: Градијенти морају имати најмање две боје

en: Hide all windows and focus desktop
sr: Сакриј све прозоре и прикажи радну површину

en: Hyper
sr: Хипер

en: If true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay (the delay is specified by the auto_raise_delay key).
sr: Ако је тачно, а начин фокуса је или „sloppy“ или „mouse“ онда ће прозор у фокусу бити аутоматски подигнут након истека временског периода (који је подешен преко auto_raise_delay кључа).

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
sr: Ако је тачно, игнорише се опција titlebar_font, и метасити ће користити стандардан фонт програма за фонт наслова прозора.

en: If true, metacity will give the user less feedback and less sense of "direct manipulation", by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications and terminal servers to function when they would otherwise be impractical.
sr: Ако је постављено, Метасити ће кориснику приказати мање података и мање осећаја о „непосредном управљању“, употребом линија, избегавањем анимација или другим средствима. Ово је значајни недостатак по питању употребљивости за многе кориснике, али може омогућити старим програмима и терминалским серверима да раде када би иначе били непрактични.

en: If true, then Metacity works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. The existence of this setting is somewhat questionable. But it's better than having settings for all the specific details of application-based vs. window-based, e.g. whether to pass through clicks. Also, application-based mode is largely unimplemented at the moment.
sr: Ако је тачно, метасити рада у контексту програма, а не прозора. Концепт је помало чудан, али у општем случају поставке базиране на програму су више сличне Mac систему, а мање сличне Windows систему. Када поставите прозор у фокус у овом начину рада, сви прозори те апликације ће бити подигнути. Такође, у овом начину рада, фокусни клик се не шаље прозорима других програма. Постојање овог подешавања је под знаком питања. Али свакако је боље имати подешавање за све специфичне детаље начина рада базираног на програму уместо базираног на прозору. Такође овај начин рада је увелико недовршен у  садашњим верзијама.

en: If true, trade off usability for less resource usage
sr: Уколико је постављено, жртвуј употребљивост зарад употребе мање ресурса

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
sr: Укључивање елемента draw_ops „%s“овде би направило кружну референцу

en: Integer %ld is too large, current max is %d
sr: Цели број %ld је превиш велики, тренутни максимум је %d

en: Integer %ld must be positive
sr: Цели број %ld мора бити позитивна

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
sr: Нетачно скалирање наслова „%s“ (мора бити један од следећих: xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: Large Title Font
sr: Велики насловни фонт

en: Line %d character %d: %s
sr: Линија %d карактер %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
sr: Учитана тема „%s“ за %g секунди

en: Lost connection to the display '%s';
    most likely the X server was shut down or you killed/destroyed
    the window manager.
sr: Изгубио сам везу са екраном „%s“;
    највероватније је да је Икс сервер угашен или да сте убили
    менаџер прозора.

en: Lower window below other windows
sr: Спусти прозор испод осталих прозора

en: Ma_ximize
sr: Увећај

en: Maximize Window
sr: Увећај прозор

en: Maximize a window
sr: Увећај прозор

en: Maximize window horizontally
sr: Увећај прозор хоризонтално

en: Maximize window vertically
sr: Увећај прозор вертикално

en: Meta
sr: Мета

en: Metacity
sr: Метасити

en: Metacity was compiled without support for verbose mode
sr: Метасити је преведен без подршке за обавештајни начин рада

en: Mi_nimize
sr: Умањи

en: Minimize Window
sr: Умањи прозор

en: Minimize a window
sr: Умањи прозор

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
sr: Недостаје <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="било шта"/>

en: Mod2
sr: Мод2

en: Mod3
sr: Мод3

en: Mod4
sr: Мод4

en: Mod5
sr: Мод5

en: Modal Dialog Box
sr: Важно прозорче

en: Modifier to use for modified window click actions
sr: Типка која ће се користити за промену акције клика на прозор

en: Move a window
sr: Премести прозор

en: Move backward between panels and the desktop immediately
sr: Премести уназад између панела и радне површине одмах

en: Move backwards between panels and the desktop with popup
sr: Премести уназад између панела и радне површине са искакањем

en: Move backwards between windows immediately
sr: Премести уназад између прозора одмах

en: Move between panels and the desktop immediately
sr: Премести између панела и радне површине одмах

en: Move between panels and the desktop with popup
sr: Премести између панела и радне површине са искакањем

en: Move between windows immediately
sr: Премести између прозора одмах

en: Move between windows with popup
sr: Премести између прозора са искакањем

en: Move focus backwards between windows using popup display
sr: Премести фокус уназад између прозора користећи икачући екран

en: Move to Another _Workspace
sr: Премести на други _радни простор

en: Move to Workspace R_ight
sr: Премести на _десни радни простор

en: Move to Workspace _Down
sr: Премести на радни простор ис_под

en: Move to Workspace _Left
sr: Премести на _леви радни простор

en: Move to Workspace _Up
sr: Премести на радни простор _изнад

en: Move window one workspace down
sr: Премести прозор за један радни простор на доле

en: Move window one workspace to the left
sr: Премести прозор за један следећи радни простор улево

en: Move window one workspace to the right
sr: Премести прозор за један следећи радни простор удесно

en: Move window one workspace up
sr: Премести прозор за један радни простор на горе

en: Move window to workspace 1
sr: Премести прозор на радни простор број 1

en: Move window to workspace 10
sr: Премести прозор на радни простор број 10

en: Move window to workspace 11
sr: Премести прозор на радни простор број 11

en: Move window to workspace 12
sr: Премести прозор на радни простор број 12

en: Move window to workspace 2
sr: Премести прозор на радни простор број 2

en: Move window to workspace 3
sr: Премести прозор на радни простор број 3

en: Move window to workspace 4
sr: Премести прозор на радни простор број 4

en: Move window to workspace 5
sr: Премести прозор на радни простор број 5

en: Move window to workspace 6
sr: Премести прозор на радни простор број 6

en: Move window to workspace 7
sr: Премести прозор на радни простор број 7

en: Move window to workspace 8
sr: Премести прозор на радни простор број 8

en: Move window to workspace 9
sr: Премести прозор на радни простор број 9

en: Name of workspace
sr: Име радног простора

en: No "%s" attribute on <%s> element
sr: Не постоји атрибут „%s“ у елементу <%s>

en: No "%s" attribute on element <%s>
sr: Не постоји атрибут „%s“ у елементу <%s>

en: No "alpha" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „alpha“ атрибут у елементу <%s>

en: No "arrow" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „arrow“ атрибут у елементу <%s>

en: No "bottom" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „bottom“ атрибут у елементу <%s>

en: No "color" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „color“ атрибут у елементу <%s>

en: No "extent_angle" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „extent_angle“ атрибут у елементу <%s>

en: No "filename" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „filename“ атрибут у елементу <%s>

en: No "focus" attribute on <%s> element
sr: Није дефинисан „focus“ атрибут у елементу <%s>

en: No "function" attribute on <%s> element
sr: Није дефинисан „function“ атрибут у елементу <%s>

en: No "height" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „height“ атрибут у елементу <%s>

en: No "left" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „left“ атрибут у елементу <%s>

en: No "name" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „name“ атрибут у елементу <%s>

en: No "position" attribute on <%s> element
sr: Није дефинисан „position“ атрибут у елементу <%s>

en: No "resize" attribute on <%s> element
sr: Није дефинисан „resize“ атрибут у елементу <%s>

en: No "right" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „right“ атрибут у елементу <%s>

en: No "shadow" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „shadow“ атрибут у елементу <%s>

en: No "start_angle" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „start_angle“ атрибут у елементу <%s>

en: No "state" attribute on <%s> element
sr: Није дефинисан „state“ атрибут у елементу <%s>

en: No "state" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „state“ атрибут у елементу <%s>

en: No "style" attribute on <%s> element
sr: Није дефинисан „style“ атрибут у елементу <%s>

en: No "top" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „top“ атрибут у елементу <%s>

en: No "type" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „type“ атрибут у елементу <%s>

en: No "value" attribute on <%s> element
sr: Није дефинисан „value“ атрибут у елементу <%s>

en: No "value" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „value“ атрибут у елементу <%s>

en: No "width" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „width“ атрибут у елементу <%s>

en: No "x" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „x“ атрибут у елементу <%s>

en: No "x1" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „x1“ атрибут у елементу <%s>

en: No "x2" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „x2“ атрибут у елементу <%s>

en: No "y" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „y“ атрибут у елементу <%s>

en: No "y1" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „y1“ атрибут у елементу <%s>

en: No "y2" attribute on element <%s>
sr: Није дефинисан „y2“ атрибут у елементу <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
sr: Није дефинисан елемент <%s> за тему „%s“

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
sr: Није дефинисан <draw_ops> означен као „%s“

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
sr: Није дефинисан <draw_ops> са именом „%s“

en: No command %d has been defined.
sr: Није дефинисана команда %d.

en: No draw_ops provided for button
sr: Није наведен draw_ops дугме

en: No draw_ops provided for frame piece
sr: Није наведен draw_ops за део оквира

en: No draw_ops provided for menu icon
sr: Није наведен draw_ops икону менија

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
sr: Није подешен стил оквира за прозор типа „%s“ у теми „%s“. Додајте <window type="%s" style_set="било шта"/> елемент.

en: No text is allowed inside element <%s>
sr: Није дозвољен текст унутар елемента <%s>

en: Normal Application Window
sr: Обичан прозор програма

en: Normal Title Font
sr: Обичан насловни фонт

en: Number of workspaces
sr: Број радних простора

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum (to prevent accidentally destroying your desktop by asking for 34 million workspaces).
sr: Број радних простора. Мора бити већи од нуле, и имати фиксиран максимум (како бисте спречили да случајно уништите радну површину тражећи 32 милиона радних простора).

en: On _Top
sr: На _врху

en: Only on _This Workspace
sr: Само на овој радној површини

en: Open another one of these windows
sr: Отвори неки други од ових прозора

en: Opened log file %s
sr: Отворена датотека са историјатом %s

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
sr: Најстарији елемент теме мора бити <metacity_theme>, а не <%s>

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
sr: Особина %s прозора 0x%lx садржи неисправан UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
sr: Особина %s прозора 0x%lx садржи неисправан UTF-8 за ставку %d у листи

en: Put on _All Workspaces
sr: Постави на све радне површине

en: Raise obscured window, otherwise lower
sr: Подигни застарели прозор, у противном га спусти

en: Raise window above other windows
sr: Подигни прозор изнад осталих прозора

en: Resize a window
sr: Промени величину прозору

en: Roll _Up
sr: Замотај

en: Run a defined command
sr: Покрени дефинисану команду

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
sr: Приказ %d на екрану „%s“ већ има менаџер прозора

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
sr: Приказ %d на екрану „%s“ већ има покренут менаџер прозора; покушајте да користите --replace опцију како бисте заменили тренутни менаџер прозора.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
sr: Приказ %d на екрану „%s“ није исправан

en: Select how to give focus to windows
sr: Изаберизе како желите да дате фокус прозору

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
sr: Фактор сенке „%s“ у осенченој боји је негативан

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
sr: Формат сенке је „shade/base_color/factor“, „%s“ се не уклапа у формат

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
sr: Никако не треба имати „resize“ атрибут у елементу <%s> за увећана/засенчена стања

en: Show the panel menu
sr: Прикажи мени панела

en: Show the panel run dialog
sr: Прикажи прозорче за покретање програма

en: Small Title Font
sr: Мали насловни фонт

en: Some applications break specifications in ways that result in window manager misfeatures. For example, ideally Metacity would place all dialogs in a consistent position with respect to their parent window. This requires ignoring application-specified positions for dialogs. But some versions of Java/Swing mark their popup menus as dialogs, so Metacity has to disable dialog positioning to allow menus to work in broken Java applications. There are several other examples like this. This option puts Metacity in full-on Correct mode, which perhaps gives a moderately nicer UI if you don't need to run any broken apps. Sadly, workarounds must be enabled by default; the real world is an ugly place. Some of the workarounds are workarounds for limitations in the specifications themselves, so sometimes a bug in no-workarounds mode won't be fixable without amending a spec.
sr: Неки програми крше спецификације што резултира неисправним могућностима менаџера прозора. На пример, у идеалном случају метасити би поставио дијалоге на конзистентне позиције у зависности од старијег прозора. То захтева игнорисање програмски специфираних позиција дијалога. Али неке верзије Јаве/Свинга обележавају њихове контекстне меније као дијалоге, тако да метасити мора да искључи позиционирање дијалога и омогући менијима да раде у лошим Јава програмима. Постоји неколико сличних примера. Ова опција поставља метасити у потпуно тачан начин рада, што можда даје опште лепши кориснички интерфејс ако не морате да покрећете некомпатибилне програме. Међутим компромиси морају бити предефинисано дозвољени; старни свет је јако ружно место. Неки од компромиса су компромиси за ограничења која се јављају у самим спецификацијама, тако да се грешка у некомпромисном начину рада неможе исправити без-заобилажења спецификација.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
sr: Неки други програм већ користи тастер %s са измењивачима %x за неку функцију

en: Style has already been specified for state %s focus %s
sr: Стил је већ наведен за стање %s фокус %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
sr: Стил је већ наведен за стање %s увећање %s фокус %s

en: Super
sr: Супер

en: Switch to workspace 1
sr: Пребаци се на радни простор 1

en: Switch to workspace 10
sr: Пребаци се на радни простор 10

en: Switch to workspace 11
sr: Пребаци се на радни простор 11

en: Switch to workspace 12
sr: Пребаци се на радни простор 12

en: Switch to workspace 2
sr: Пребаци се на радни простор 2

en: Switch to workspace 3
sr: Пребаци се на радни простор 3

en: Switch to workspace 4
sr: Пребаци се на радни простор 4

en: Switch to workspace 5
sr: Пребаци се на радни простор 5

en: Switch to workspace 6
sr: Пребаци се на радни простор 6

en: Switch to workspace 7
sr: Пребаци се на радни простор 7

en: Switch to workspace 8
sr: Пребаци се на радни простор 8

en: Switch to workspace 9
sr: Пребаци се на радни простор 9

en: Switch to workspace above this one
sr: Пребаци се на радни простор изнад овог

en: Switch to workspace below this one
sr: Пребаци се на радни простор испод овог

en: Switch to workspace on the left
sr: Пребаци се на радни простор на лево

en: Switch to workspace on the right
sr: Пребаци се на радни простор на десно

en: System Bell is Audible
sr: Системско звонце се чује

en: Take a screenshot
sr: Узми снимак екрана

en: Take a screenshot of a window
sr: Узми снимак прозора

en: Tells Metacity how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
sr: Наређује Метаситију да прикаже нешто када зазвони системско звонце или неки други програм зазвони. Тренутно су могуће две вредности, „fullscreen“ којим цео екран трепери црно-бело, и „frame_flash“ када трепери само насловна линија прозора који је зазвонио. Уколико није познат програм који је зазвонио (као што је то обично случај са „системским звонцетом“), трепереће насловна линија прозора који је тренутно у жижи.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
sr: Кључ /apps/metacity/global_keybindings/run_command_N дефинише тастере који одговарају овим командама. Притиском комбинације тастера за покрени_комаду_Н ће извршити команду_Н.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
sr: Кључ /apps/metacity/global_keybindings/run_command_N дефинише функцију тастера којим се покреће наредба наведена помоћу њега.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
sr: Кључ /apps/metacity/global_keybindings/run_command_window_screenshot дефинише функцију тастера којим се покреће наредба наведена помоћу њега.

en: The keybinding that runs the correspondingly-numbered command in /apps/metacity/keybinding_commands The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинације тастера који покрећу одговарајуће означену команду у /apps/metacity/keybinding_commands кључу. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to the workspace above the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор изнад тренутно изабраног. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to the workspace below the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор испод тренутно изабраног. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to the workspace on the left of the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор лево од тренутно изабраног. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to the workspace on the right of the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор десно од тренутно изабраног. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to workspace 1. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор број један. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to workspace 10. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор број десет. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to workspace 11. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор број једанаест. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to workspace 12. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор број дванаест. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to workspace 2. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор број два. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to workspace 3. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор број три. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to workspace 4. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор број четири. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to workspace 5. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор број пет. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to workspace 6. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор број шест. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to workspace 7. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор број седам. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to workspace 8. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор број осам. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding that switches to workspace 9. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која пребацује на радни простор број девет. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to activate the window menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која активира мени прозора. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to close a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која затвара прозор.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to enter "move mode" and begin moving a window using the keyboard. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која поставља прозор у мод за померање и омогућава померањепрозора преко тастатуре. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на  специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to enter "resize mode" and begin resizing a window using the keyboard. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која поставља прозор у мод за развлачење и омогућава развлачењепрозора преко тастатуре. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на  специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to hide all normal windows and set the focus to the desktop background. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која скрива све обичне прозоре и поставља фокус на позадинурадне површине. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на  специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to maximize a window The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која увећава прозор.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to minimize a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која умањује прозор.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window one workspace down. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор за једну радну површину ниже.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window one workspace to the left. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор за једну радну површину лево.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window one workspace to the right. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор за једну радну површину десно.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window one workspace up. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор за једну радну површину више.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window to workspace 1. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор на радну површину број један.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window to workspace 10. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор на радну површину број десет.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window to workspace 11. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор на радну површину број једанаест.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window to workspace 12. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор на радну површину број дванаест.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window to workspace 2. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор на радну површину број два.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window to workspace 3. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор на радну површину број три.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window to workspace 4. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор на радну површину број четири.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window to workspace 5. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор на радну површину број пет.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window to workspace 6. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор на радну површину број шест.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window to workspace 7. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор на радну површину број седам.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window to workspace 8. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор на радну површину број осам.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move a window to workspace 9. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта прозор на радну површину број девет.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move focus backwards between panels and the desktop, using a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта фокус уназад између панела и радне површине узискачући прозор. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на или мала слова, такође и специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move focus backwards between panels and the desktop, without a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта фокус уназад између панела и радне површине безискачућег прозора. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на или мала слова, такође и специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move focus backwards between windows without a popup window. Holding "shift" together with this binding makes the direction go forward again. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта фокус уназад између прозора безискачућег прозора. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на или мала слова, такође и специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move focus backwards between windows, using a popup window. Holding "shift" together with this binding makes the direction go forward again. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта фокус уназад између прозора узискачући прозор. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на или мала слова, такође и специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move focus between panels and the desktop, using a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта фокус између панела и радне површине узискачући прозор. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на или мала слова, такође и специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move focus between panels and the desktop, without a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта фокус између панела и радне површине безискачућег прозора. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на или мала слова, такође и специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move focus between windows without a popup window. (Traditionally &lt;Alt&gt;Escape) Holding the "shift" key while using this binding reverses the direction of movement. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта фокус између прозора без искачућег дијалога. (Уобичајно &lt;Alt&gt;Escape) Уколико држите притиснут тастер „Shift“ за време коришћења ове комбинације, обрће се смер померања фокуса између прозора. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to move focus between windows, using a popup window. (Traditionally &lt;Alt&gt;Tab) Holding the "shift" key while using this binding reverses the direction of movement. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која премешта фокус између прозора уз искачући дијалог. (Уобичајно &lt;Alt&gt;Tab) Уколико држите притиснут тастер „Shift“ за време коришћења ове комбинације, обрће се смер померања фокуса између прозора. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to toggle always on top. A window that is always on top will always be visible over other overlapping windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која укључује или искључује опцију да прозор буде увек на врху. Прозор који је увек на врху ће се видети преко других преклапајућих прозора. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, као и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to toggle fullscreen mode. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која укључује или искључује приказ преко целог екрана.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to toggle maximization. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која укључује или искључује увећање прозора.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to toggle shaded/unshaded state. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која укључује или искључује засенчено стање.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to toggle whether the window is on all workspaces or just one. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која укључује или искључује опцију да прозор буде на свим радним површинама.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding used to unmaximize a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која поништава увећање прозора.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding which display's the panel's "Run Program" dialog box. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која приказује прозорче панела „Покрени програм“. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding which invokes the panel's screenshot utility to take a screenshot of a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која покреће алат панела за снимак прозора. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding which invokes the panel's screenshot utility. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која покреће алат панела за снимак екрана. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The keybinding which shows the panel's main menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која активира главни мени панела. Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: The name of a workspace.
sr: Име радне површине.

en: The screenshot command
sr: Наредба за снимак екрана

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
sr: Тема утврђује изглед ивица прозора, насловне линије и свега осталог сличног.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
sr: Временски период пре подизања прозора ако је опција auto_raise постављена на „true“. Период се изражава у хиљадитим деловима секунде.

en: The window "%s" is not responding.
sr: Прозор „%s“ не одговара.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
sr: Фокус прозора подешава како ће прозори бити активирани. Има три могуће вредности „click“ значи да прозор мора бити селектован да би добио фокус, „sloppy“ значи да прозор добија фокус када показивач миша уђе у прозор и „mouse“ штп значи да ће прозор бити фокуситан када показивачка стрелица миша уђе у прозор и бити дефокусиран када стрелица изађе из прозора.

en: The window screenshot command
sr: Наредба за узимање снимка прозора

en: Theme already has a menu icon for function %s state %s
sr: Тема већ поседује икону менија за функцију %s стање %s

en: Theme contained an expression "%s" that resulted in an error: %s
sr: Тема садржи израз „%s“ који резултира грешком: %s

en: Theme file %s did not contain a root <metacity_theme> element
sr: Датотека са темом %s не садржи коренски <metacity_theme> елемент

en: There was an error running "%s":
    %s.
sr: Догодила се грешка приликом покретања „%s“:
    %s.

en: These windows do not support "save current setup" and will have to be restarted manually next time you log in.
sr: Ови прозори не подржавају могућност „сними тренутна подешавања“ па ћете морати да их ручно поново покренете када се следећи пут пријавите.

en: This is a demo button with a 'quit' icon
sr: Ово је пробно дугме са „изађи“ иконом

en: This is a demo button with an 'open' icon
sr: Ово је пробно дугме са „отвори“ иконом

en: This is a sample message in a sample dialog
sr: Ово је пример поруке у пробном прозорчету

en: This keybinding changes whether a window is above or below other windows. If the window is covered by another window, it raises the window above other windows. If the window is already fully visible, it lowers the window below other windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која поставља прозор изнад или испод осталих прозора. Ако јепрозор прекривен другим прозором, он се подиже изнад њега. Ако је прозор већ наврху, он се спушта испод осталих прозора постављајући други прозор на врх.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: This keybinding lowers a window below other windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која спушта прозор испод свих осталих прозора.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: This keybinding raises the window above other windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која подиже прозор изнад свих осталих прозора.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: This keybinding resizes a window to fill available horizontal space. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која мења величину прозору тако да попуни сав хоризонтални простор.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: This keybinding resizes a window to fill available vertical space. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Комбинација тастера која мења величину прозору тако да попуни сав вертикалан простор.Формат записа изгледа као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“.Програм за обраду је доста слободан и дозвољава велика или мала слова, такође и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt; Ctrl&gt;“. Ако подесите опцију на специјални низ карактера „disabled“, онда неће бити коришћена ниједна комбинација тастера за ову акцију.

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, and 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window.
sr: Ова опција одређује ефекат дуплог клика на насловну линију прозора. Тренутно исправне опције су „toggle_shade“, што ће замотати/одмотати прозор, и „toggle_maximize“ што ће увећати или поништити увећање прозора.

en: Title
sr: Наслов

en: Toggle always on top state
sr: Измени да ли је увек на врху

en: Toggle fullscreen mode
sr: Искључи/укључи приказ преко целог екрана

en: Toggle maximization state
sr: Промени стање увећања

en: Toggle shaded state
sr: Промени стање засенчености

en: Toggle window on all workspaces
sr: Промени све прозоре на свим радним површинама

en: Torn-off Menu
sr: Откинути мени

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments, or when 'audible bell' is off.
sr: Укључује визуелни приказ када програм или систем „зазвони“; корисно у бучним условима, или када је звучно звонце искључено.

en: Unknown attribute %s on <geometry> element
sr: Непознат атрибут %s у <geometry> елементу

en: Unknown attribute %s on <maximized> element
sr: Непознат атрибут %s у <maximized> елементу

en: Unknown attribute %s on <metacity_session> element
sr: Непознат атрибут %s у <metacity_session> елементу

en: Unknown attribute %s on <window> element
sr: Непознат атрибут %s у <window> елементу

en: Unknown element %s
sr: Непознат елемент %s

en: Unknown function "%s" for button
sr: Непозната функција „%s“ за дугме

en: Unknown function "%s" for menu icon
sr: Непозната функција „%s“ за икону менија

en: Unknown position "%s" for frame piece
sr: Непозната позиција „%s“ за део оквира

en: Unknown state "%s" for button
sr: Непознато стање „%s“ за дугме

en: Unknown state "%s" for menu icon
sr: Непознато стањр „%s“ за икону менија

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
sr: Непознат style_set „%s“ у елементу <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
sr: Непознат тип „%s“ у елементу <%s>

en: Unma_ximize
sr: Поништи увећање

en: Unmaximize Window
sr: Поништи увећавање прозора

en: Unmaximize a window
sr: Поништи увећање прозора

en: Usage: %s
sr: Употреба: %s

en: Usage: metacity-theme-viewer [THEMENAME]
sr: Употреба: metacity-theme-viewer [ИМЕ-ТЕМЕ]

en: Use standard system font in window titles
sr: Користи стандардни системски фонт за наслов прозора

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
sr: Кориснички дефинисане константе морају почети великим словом; „%s“ не почиње

en: Utility Palette
sr: Палета алатки

en: Visual Bell Type
sr: Врста визелног звонцета

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
sr: Прозор %s је поставио SM_CLIENT_ID на самог себе уместо на  WM_CLIENT_LEADER прозор као што је наведено у ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
sr: Прозор %s је поставио MWM што наговештава да није променљиве величине, али је поставиоминималну величину %d x %d и максималну величину %d x %d што нема много смисла.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
sr: Прозор 0x%lx има особину %s
    тако да је очекивано да има тип %s формат %d,
    а заправоand има тип %s формат %d n_items %d.
    Ово је највероватније грешка у програму, а не у менаџеру прозора.
    Прозор има наслов="%s" класа="%s" име="%s"

en: Window Focus
sr: Фокус прозора

en: Window Focus Preferences
sr: Подешавања фокуса прозора

en: Window Menu
sr: Мени прозора

en: Window Title Goes Here
sr: Овде иде наслов прозора

en: Window focus mode
sr: Начин фокуса прозора

en: Window manager error:
sr: Грешка менаџера прозора:

en: Window manager warning:
sr: Упозорење менаџера прозора:

en: Window manager:
sr: Менаџер прозора:

en: Window title font
sr: Фонт наслова прозора

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
sr: Типу прозора „%s“ је већ додељен сет стила

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
sr: Компромиси за лоше програме су искључени. Неке апликације се могу понашати чудно.

en: Workspace %d
sr: %d. радни простор

en: Workspace %s%d
sr: %s%d. радни простор

en: Workspace 1_0
sr: 1_0. радни простор

en: _Close
sr: Затвори

en: _Force Quit
sr: _Приморај излаз

en: _Move
sr: Помери

en: _Point to give focus
sr: Покажи да даш фокус

en: _Raise window on focus
sr: Подигни прозор по фокусирању

en: _Resize
sr: Промени величину

en: _Unroll
sr: Одмотај

en: bottom
sr: доњу

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
sr: геометрија оквира не подешава „%s“ димензију

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
sr: геометрија оквира не подешава „%s“ димензију за ивицу „%s“

en: left
sr: леву

en: metacity %s
    Copyright (C) 2001-2002 Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sr: метасити %s
    Сва права задржана (C) 2001–2002 Havoc Pennington, Red Hat, Inc., и остали
    Ово је слободан програм; погледајте изворни код за услове коришћења.
    Никаква гаранција НЕ постоји; чак ни гаранција о подобности за одређену намену.

en: metacity [--sm-disable] [--sm-client-id=ID] [--sm-save-file=FILENAME] [--display=DISPLAY] [--replace] [--version]
sr: metacity [--sm-disable] [--sm-client-id=ИД] [--sm-save-file=ИМЕ-ДАТОТЕКЕ] [--display=ЕКРАН] [--replace] [--version]

en: nested <window> tag
sr: угњежден <window> елемент

en: position expression test returned FALSE but didn't set error
sr: провера израза положаја је вратила нетачно, али није поставила грешку

en: position expression test returned TRUE but set error
sr: провера израза положаја је вратила тачно, али је поставила грешку

en: right
sr: десну

en: top
sr: горњу

en: x value was %d, %d was expected
sr: x вредност је била %d, %d, а очекивана је

en: y value was %d, %d was expected
sr: y вредност је била %d, %d, а очекивана је
